wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zimowa rekrutacja na studia na Politechnice
Zimowa rekrutacja na studia na Politechnice

Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków

Do 9 lutego kandydaci na studia II stopnia muszą zdecydować, który z 56 kierunków wybrali. Wśród propozycji są nowe specjalizacje.

Reklama

– Nowością, którą proponujemy w ramach zimowego naboru, jest big data analytics na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. To interdyscyplinarny i unikatowy w skali kraju kierunek na pograniczu fizyki, informatyki i matematyki – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji PWr. – Będziemy na nim kształcić specjalistów znających nowoczesne algorytmy, modele i metody informatyczne oraz fizyczne i potrafiących je zastosować w badaniach. Absolwenci będą przygotowani do pracy w zespołach zajmujących się analizą dużych zasobów danych – dodaje.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

Osoby, które wybiorą studia z zakresu technologii ochrony środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska, będą miały możliwość studiowania na zupełnie nowej specjalności: bioinżynierii środowiska. – Tu stawiamy mocniej niż zwykle na praktykę. Podczas studiów będzie wyraźnie mniej teorii, a więcej ciekawych laboratoriów, seminariów i projektów – podkreśla Anetta Stypułkowska. – Nauczymy, jak praktycznie wykorzystać osiągnięcia bioinżynierii w ochronie środowiska, aby sobie i kolejnym pokoleniom zapewnić komfort i wysoką jakość życia przy jednoczesnym poszanowaniu przyrody.

Rejestracja kandydatów w systemie rekrutacyjnym trwa do 9 lutego 2019 r. Listy przyjętych zostaną ogłoszone 13 lutego.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących zimowej rekrutacji na Politechnice Wrocławskiej w serwisie uczelni http://rekrutacja.pwr.edu.pl.

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl