wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zimowa rekrutacja na studia na Politechnice
Zimowa rekrutacja na studia na Politechnice

Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków

Do 9 lutego kandydaci na studia II stopnia muszą zdecydować, który z 56 kierunków wybrali. Wśród propozycji są nowe specjalizacje.

Reklama

– Nowością, którą proponujemy w ramach zimowego naboru, jest big data analytics na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. To interdyscyplinarny i unikatowy w skali kraju kierunek na pograniczu fizyki, informatyki i matematyki – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji PWr. – Będziemy na nim kształcić specjalistów znających nowoczesne algorytmy, modele i metody informatyczne oraz fizyczne i potrafiących je zastosować w badaniach. Absolwenci będą przygotowani do pracy w zespołach zajmujących się analizą dużych zasobów danych – dodaje.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

Osoby, które wybiorą studia z zakresu technologii ochrony środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska, będą miały możliwość studiowania na zupełnie nowej specjalności: bioinżynierii środowiska. – Tu stawiamy mocniej niż zwykle na praktykę. Podczas studiów będzie wyraźnie mniej teorii, a więcej ciekawych laboratoriów, seminariów i projektów – podkreśla Anetta Stypułkowska. – Nauczymy, jak praktycznie wykorzystać osiągnięcia bioinżynierii w ochronie środowiska, aby sobie i kolejnym pokoleniom zapewnić komfort i wysoką jakość życia przy jednoczesnym poszanowaniu przyrody.

Rejestracja kandydatów w systemie rekrutacyjnym trwa do 9 lutego 2019 r. Listy przyjętych zostaną ogłoszone 13 lutego.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących zimowej rekrutacji na Politechnice Wrocławskiej w serwisie uczelni http://rekrutacja.pwr.edu.pl.

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl