wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zgłoś się do Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych

Do 20 stycznia potrwają eliminacje do XVI Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Pierwsze rundy kwalifikacyjne prowadzone są drogą elektroniczną, a ścisły finał zorganizuje Politechnika Wrocławska. Każdy może wziąć udział, niezależnie od wieku, wykształcenia czy wykonywanego zawodu.

Reklama

To już 16. edycja Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych na Politechnice Wrocławskiej, których zwycięzcy wybiorą się do Paryża, aby reprezentować Polskę w Międzynarodowym turnieju.

I etap kwalifikacji potrwa do 20.01.2019 roku do godziny 23.59. Rozwiązania osiemnastu zadań należy przesłać, wypełniając specjalny formularz, jaki można znaleźć na stronie internetowej Politechniki Wrocławskiej. Następnie, zakwalifikowane osoby, wezmą udział w II części eliminacji, zaplanowanych na 16 marca.

Jak informują organizatorzy, uczestników podzielono na osiem kategorii, tak aby każdy miał szanse awansu patrząc na wiek i wykonywany zawód. I tak do konkursu można zgłosić się w kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych/pomaturalnych, studenci, matematycy i informatycy oraz osoby dorosłe, które wykonują inne zawody. Uczestnictwo w mistrzostwach jest płatne – od 20 do 50 zł, w zależności od kategorii wiekowo-zawodowej. Szczegóły dostępne są w specjalnym regulaminie turnieju.

Finał 18-19 maja na Politechnice Wrocławskiej

Po przebrnięciu przez dwie fazy kwalifikacyjne uczestnicy wezmą udział w dwudniowym finale 18-19 maja, zorganizowanym na Politechnice Wrocławskiej. Zwycięzcy krajowego finału nie tylko otrzymają pamiątkowe dyplomy, tytuły i upominki, ale także staną się częścią reprezentacji Polski, która w sierpniu pojedzie do Paryża (na koszt Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw), walczyć o miano najlepszych w międzynarodowych rozgrywkach. Co ciekawe, w zależności od finansów Komitetu, do Paryża mogą zostać także zaproszeni zawodnicy z drugich i trzecich miejsc.

Uroczyste zakończenie finału Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych odbędzie się 19 maja, o godzinie 15.00, w auli Politechniki Wrocławskiej.

Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych, nieoficjalnie nazwanych mistrzostwami świata, organizowane są we Francji od 1987 r. Nasza reprezentacja z powodzeniem uczestniczy w nich od 1992 r.

Życzymy sukcesów!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl