wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zapraszamy na pokaz filmu o prof. Rudolfie Weiglu!

Dyskusyjny Klub Filmowy „Politechnika” zaprasza na specjalny pokaz filmów o wybitnym naukowcu prof. Rudolfie Weiglu. Gościem spotkania będzie Mariusz Urbanek, autor książki „Profesor Weigl i karmiciele wszy”

W programie emisja filmów dokumentalnych „Sprawa prof. Weigla” Piotra Załuskiego (z 1994 r.) oraz „Zwyciężyć śmierć... prof. Rudolf Weigl” Haliny Szymury (z 2008 r.), a także rozmowa z pisarzem.

- Postać prof. Weigla jest bardzo znacząca dla światowej medycyny. We Wrocławiu właściwie niewiele osób wie, kto to był i co robił, może kojarzą szpital na Weigla – uważa dr Wojciech Wodo, opiekun DKF Politechniki. Dlatego zrodził się pomysł, aby przybliżyć tę postać studentom i wszystkim sympatykom DKF.

Niedawno nakładem wydawnictwa Iskry ukazała się też książka poświęcona profesorowi. Mariusz Urbanek przedstawia w niej barwną biografię Rudolfa Weigla, twórcy szczepionki przeciw tyfusowi plamistemu. Podczas pokazu na PWr będzie okazja porozmawiać z autorem publikacji.

Seans odbędzie się 12 marca w gmachu głównym PWr, sala 329 (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27), początek o godzinie 19. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl