wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Za 19 mln wyremontują „Zetkę”

Dziesięciopiętrowy wieżowiec „Zetka”, najlepiej widoczny od ul. Ślężnej, zaprojektowany przez Stanisława Knyszę, był budowany przez kilkanaście lat, jeszcze w technologii lat siedemdziesiątych. Teraz wymaga gruntownej przebudowy, która właśnie się rozpoczęła się. Najpierw z jego okien znikną wielkoformatowe zdjęcia, a jesienią przyszłego roku budynek stanie się nowoczesnym szklano-aluminiowym wieżowcem.

Wewnątrz „Zetki” będą znajdowały się laboratoria komputerowe, pokoje dla pracowników naukowo-dydaktycznych i administracji Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów, sala rady wydziału, kawiarnia, serwerownia i trzy windy. Budynek będzie wyposażony m.in. w najnowocześniejsze systemy alarmowania pożarowego, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, pełną infrastrukturę telekomunikacyjną i informatyczną, sale dydaktyczne multimedialne, systemy oddymiania i napowietrzania, telewizji dozorowej, sygnalizacji włamania i napadu, zarządzania budynkiem i oświetlenia. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do przetargu na prace remontowe, który cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, zgłosiło się 10 przedsiębiorstw budowlanych. Ostatecznie wygrała go firma AKBiK Sp. z o.o., której oferta była najtańsza. Koszt metamorfozy „Zetki” wyniesie blisko 18,8 mln zł.

Czy wiesz, że…

Wysokość wieżowca „Zetka” to 36 metrów, a jego powierzchnia wynosi 6,5 tys. mkw.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl