wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wyższa Szkoła Bankowa świętuje 20-lecie istnienia
Wyższa Szkoła Bankowa świętuje 20-lecie istnienia

Gala jubileuszowa z okazji 20-lecia Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, fot. WSB we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu obchodzi jubileusz. Przez dwie dekady dyplomy uczelni uzyskało ponad 64 tysiące osób.

Reklama

- Trzy najważniejsze czynniki sukcesu Wyższej Szkoły Bankowej, to, po pierwsze, znakomita i zaangażowana kadra. Pod drugie, możliwość pracy w grupie Wyższych Szkół Bankowych - mówi dr Marek Natalli, kanclerz WSB we Wrocławiu. - I wreszcie, aktywna współpraca z firmami i instytucjami otoczenia uczelni. Istotą istnienia i funkcjonowania WSB jest kształcenie na potrzeby praktyki gospodarczej.

Tysiące studentów, dziesiątki specjalności

Wyższa Szkoła Bankowa rocznie przyjmuje ponad 5,5 tys. studentów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz MBA. Współpracuje z 60 uczelniami z Europy i sześcioma uczelniami spoza Europy.

Kształci na studiach licencjackich i magisterskich, jednolitych studiach magisterskich oraz blisko osiemdziesięciu kierunkach studiów podyplomowych. WSB we Wrocławiu realizuje również kilka programów studiów MBA. Posiada też uprawnienia do nadawania stopnia doktora w zakresie ekonomii.

Biznes i praktyka

WSB we Wrocławiu aktywnie współpracuje z ponad dwustoma partnerami biznesowymi, z których wielu działa w Radach Biznesu utworzonych przy kierunkach studiów. Oraz z ponad tysiącem ekspertów realizujących dla studentów zajęcia dydaktyczne.

- Od początku chcieliśmy, aby Wyższa Szkoła Bankowa odróżniała się od uczelni publicznych. Uznaliśmy, że takim wyróżnikiem będzie praktyczność kształcenia oraz przyjazność. Obserwujemy rynek, słuchamy głosu przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu. Ich sugestie dotyczące umiejętności i wiedzy, jaką powinni posiadać absolwenci, są dla nas ważnymi wskazówkami, które uwzględniamy przy opracowywaniu programów studiów – akcentuje dr Marek Natalli.

Kanclerz WSB we Wrocławiu dodaje: - Chcemy, aby nasi studenci uczyli się od praktyków, którzy mogą podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Dlatego współpracujemy z ponad tysiącem ekspertów branżowych i specjalistów, którzy prowadzą zajęcia na naszej uczelni.

Plan na następne 20 lat

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu od chwili powstania podąża za trendami, rozwojem technologii i oczekiwaniami rynku pracy. W proces kształcenia angażuje nowe rozwiązania technologiczne, m.in. wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość, zakłada innowacyjne laboratoria informatyczne i logistyczne m.in. z firmami CISCO, NOKIA, SAP.

W 2018 roku jako pierwsza uczelnia w Polsce i druga w Europie Środkowej nawiązała współpracę z firmą SAP w ramach globalnej inicjatywy SAP Next-Gen. Dzięki temu uczelnia ma dostęp do najnowocześniejszego oprogramowania SAP, które pozwoli na opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla biznesu, a studentom na zdobycie unikalnego doświadczenia i umiejętności.

Kolejnym sukcesem jest pozyskanie 27 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na realizację projektów związanych z prowadzeniem studiów dualnych oraz Zintegrowanego Programu Uczelni obejmującego informatyzację, umiędzynarodowienie i podniesienie praktyczności kształcenia. Kanclerz WSB: - W najbliższych latach planujemy budowę nowego, nowoczesnego kampusu.

Gala z Raz, Dwa, Trzy i Ocelotem

Jubileuszową galę zorganizowano w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Wzięli w niej udział pracownicy uczelni, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyły specjalne atrakcje - spektakl Teatru Ocelot oraz koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Gospodarzem spotkania był dr Marek Natalli, kanclerz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, który poprowadził je wspólnie z konferansjerem i znakomitym satyrykiem Piotrem Bałtroczykiem. Jubileusz był okazją do wspomnień, przedstawienia historii i osiągnięć uczelni oraz wskazania dalszych kierunków jej rozwoju.

WSB/w

Fot. WSB

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl