wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wyścig autostopem do Walencji

Około 2390 kilometrów mają do pokonania uczestnicy szóstej edycji Auto Stop Race. W tym roku podczas majowego długiego weekendu dwuosobowe drużyny studentów ruszą do Walencji w Hiszpanii.

Auto Stop Race to jedna z najpopularniejszych imprez studenckich organizowanych przez wrocławian. W pierwszym rajdzie autostopem do miejscowości Pula w Chorwacji wzięło udział 180 osób. W kolejnych wyprawach chętnych było coraz więcej, przed dwoma laty organizatorzy musieli ograniczyć liczbę uczestników do tysiąca osób,  a w 2013 r. w rajdzie stopem do Dubrownika miało zamiar wystartować sześć tysięcy studentów.

Poza Chorwacją dwa razy celem wyścigu były miasta we Włoszech: Rzym i Rimini, oraz Barcelona. W sumie do tej pory w Auto Stop Race wzięło udział 3,5 tys. osób, a jeśli ktoś brał udział we wszystkich edycjach pokonał 7,6 tys. kilometrów.

Tegoroczny wyścig będzie największym wyzwaniem, bo trasa jest najdłuższa. Według popularnego serwisu podróżniczego z Wrocławia do Walencji można dotrzeć w 21 godzin. Jednak uczestnicy potrafią zaskoczyć. Zwycięzcy jednego z rajdów jadąc autostopem przybyli do celu wcześniej niż organizatorzy zabawy, którzy mieli wcześniej zorganizowany transport.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Podróżników BIT działający przy Samorządzie Studentów wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Start VI Auto Stop Race zaplanowano na 26 kwietnia.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl