wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Współpraca Credit Suisse Polska i Politechniki Wrocławskiej

Umowę o współpracy podpisano 13 października. Zakłada ona m.in. prowadzenie wspólnych badań i projektów naukowych, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz współpracę w zakresie kształcenia absolwentów z uwzględnieniem potrzeb rynku pracy.

– Politechnika Wrocławska to jedna z najlepszych uczelni wyższych w regionie. Jej absolwenci to bardzo utalentowani i świetnie wykształceni młodzi ludzie. Tak dobre przygotowanie merytoryczne stanowi dla nas ogromną wartość. Naszą współpracę z Politechniką Wrocławską rozwijamy konsekwentnie od 2012 roku. Umowa, którą podpisaliśmy dzisiaj jest bardzo silnym sygnałem, świadczącym o tym, że pragniemy utrzymać taką dynamikę naszej współpracy również w przyszłości – mówi Angus Kidd, dyr. Zarządzający Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu.

Dla uczelni umowa oznacza podniesienie jakości kształcenia.

–Dla firmy to dobra inwestycja w przyszłych pracowników, a dla studentów możliwość weryfikacji teoretycznej wiedzy wyniesionej z zajęć, zetknięcie się z prawdziwymi zawodowymi zadaniami i wymaganiami – mówi prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Współpraca będzie prowadzona m.in. w zakresie organizacji praktyk studenckich, kursów semestralnych, warsztatów, wydarzeń o charakterze networkingowym oraz różnego typu programów i wykładów szkoleniowych. Dodatkowo Credit Suisse będzie kontynuowało współpracę z uniwersyteckim biurem karier oraz organizacjami studenckimi.

Credit Suisse we Wrocławiu

Zatrudnia już ponad 4 tysiące osób, jest więc jednym z największych pracodawców w mieście.

- Podpisanie umowy z Politechniką Wrocławską jest kolejnym krokiem potwierdzającym coraz większe znaczenie wrocławskiego centrum w globalnych strukturach firmy. Proste procesy finansowo - kadrowe, od których rozpoczęła się działalność inwestora zostały w ostatnich latach uzupełnione o zaawansowane usługi takie jak zarządzanie projektami, wsparcie transakcyjne, IT czy zarządzaniem ryzykiem - podkreśla Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl