wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie uczelnie rekrutują również zimą
Wrocławskie uczelnie rekrutują również zimą

fot. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Osoby, które nie chcą czekać do rozpoczęcia nowego roku akademickiego, mogą rozpocząć studia już w semestrze zimowym. Większość wrocławskich uczelni rozpoczęła już rekrutację.

Reklama

Politechnika Wrocławska

Ponad 4 tys. wolnych miejsc - to oferta Politechniki Wrocławskiej w zimowym naborze. Kandydaci mają do wyboru aż 63 kierunki studiów, w tym 21 w języku angielskim. 

Najwięcej, bo ponad 3,7 tys. miejsc czeka na tych, którzy chcą zacząć naukę na stacjonarnych studiach II stopnia. W ofercie uczelni po raz pierwszy pojawiły się też trzy nowe kierunki. Są to: Cyberbezpieczeństwo i Zaufane systemy sztucznej inteligencji (Wydział Elektroniki) oraz Sztuczna inteligencja (Wydział Informatyki i Zarządzania).

W ramach zimowego naboru w ofercie Politechniki jest również ponad 350 miejsc na sześciu niestacjonarnych kierunkach studiów II stopnia oraz 60 na niestacjonarnych studiach I stopnia na kierunku Górnictwo i geologia.

Rejestracja zgłoszeń zakończy się 12 lutego 2021 r. o godzinie 11.00. Szczegóły dotyczące rekrurtacji znajdują się na stronie uczelni.

Uniwersytet Wrocławski

W semestrze zimowym Uniwersytet Wrocławski przyjmie około 300 nowych studentów. Do wyboru mają oni Matematykę lub Informatykę na studiach stacjonarnych I stopnia, a także Matematykę, Informatykę oraz Inżynierię geologiczną na studiach stacjonarnych II stopnia.

Rekrutacja potrwa do 10 lutego. Jedynie kandydaci starający się o przyjęcie na Inżynierię geologiczną mają czas do 15 lutego 2021 roku. Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się przez stronę uczelni.

Uniwersytet Ekonomiczny

Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu trwa elektroniczna rejestracja kandydatów na trzysemestralne studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. W ramach kierunku do wyboru jest pięć specjalności: Przedsiębiorczość i innowatyka, Zarządzanie produkcją i usługami, Zarządzanie rozwojem, Zarządzanie technologią oraz Zarządzanie procesami.

W tym roku na studia stacjonarne na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym zostanie przyjętych 247 studentów oraz około 100 osób na studia niestacjonarne. Rekrutacja potrwa do 21 lutego 2021 roku. Wszystkie informacje dotyczące naboru na semestr zimowy znajdują się na stronie internetowej uczelni.

Uniwersytet Przyrodniczy

Uniwersytet Przyrodniczy w semestrze zimowym przyjmie na studia II stopnia około 750 osób – najwięcej na Technologii żywności i żywienie człowieka. Poza tym kierunkiem, najpopularniejsze to Budownictwo, Geodezja i Kartografia i Biotechnologia. Kandydaci mogą również wybrać m.in. Zootechnikę, Biotechnologię, Architekturę krajobrazu, Budownictwo, Agrobiznes, Ogrodnictwo czy Rolnictwo.

Rekrutacja na studia potrwa do 18 lutego 2021 r. do godziny 12:00. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie uczelni.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl