wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie Magnolie: nagrody za najlepsze magisterki [LAUREACI]

 Konkurs na najlepszą pracę dyplomową firmuje Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi oraz Urząd Miejski Wrocławia.

 Rolą miasta jest współpraca ze studentami i korzystanie z potencjału młodych – mówił podczas uroczystości Jacek Ossowski, przewodniczący Rady Miejskiej. Prof. Tadeusz Luty, pełnomocnik prezydenta Wrocław ds. uczelni wyższych, zwrócił uwagę, że od kilku lat przedstawiciele miejskich instytucji i wydziałów sugerują, analizą jakich zjawisk mogliby się zająć dyplomanci w swoich opracowaniach. Zakres tematyczny zgłaszanych do „Wrocławskich Magnolii” prac jest bardzo szeroki. Magisterki dotyczą m.in. ochrony środowiska naturalnego, zdrowia mieszkańców, infrastruktury, zagospodarowanie terenów zielonych, komunikacji wizualnej, transportu. Wszystkie mają wspólny mianownik  poprawę jakości życia w mieście.

W tym roku przyznano dwie pierwsze nagrody. Waldemar Sobera, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, został nagrodzony za pracę „Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie miasta Wrocławia”.

 We Wrocławiu jest kilka miejsc, gdzie wyjątkowo często dochodzi do kolizji. Są to szczególnie miejsca w centrum, związane z nowymi drogami dla rowerów – mówił młody autor.  Do wypadków dochodzi też m.in. w okolicach cmentarza Osobowickiego, gdzie znajdują się wyspowe progi zwalniające. Kierowcy, chcąc ułatwić sobie przejazd, jadą środkiem drogi.

Sobera równocześnie uzyskał tytuł magistra politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie teraz robi doktorat. Chce rozwijać zainteresowanie mediami i PR-em.

Równorzędną pierwszą nagrodę przyznano Agacie Szocie z Akademii Sztuk Pięknych za „System informacji i identyfikacji wizualnej Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu”. Projekt można zobaczyć  TUTAJ.

Inspiracją dla graficzki była wizyta w zoo.  Na ogromnym terenie trudno było mi dotrzeć do niektórych miejsc i znaleźć zwierzęta. Projektowanie graficzne to moje największe hobby, dlatego pomyślałam o stworzeniu własnego systemu informacji zoo. Miałam kontakt z władzami ogrodu, ale nie negocjowaliśmy zmian, bo zoo ma już nową identyfikację – mówi Agata Szota, która pracuje w agencji reklamowej.

Lista nagrodzonych:

Waldemar Sobera, I miejsce (9 tys. zł)

Waldemar Sobera, I miejsce (9 tys. zł)

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych, praca: „Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie miasta Wrocławia”

 

Agata Szota, I miejsce (9 tys. zł)

Agata Szota, I miejsce (9 tys. zł)

Akademii Sztuk Pięknych, praca: „System informacji i identyfikacji wizualnej Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu”
Wojciech Kowalewicz, III miejsce (4 tys. zł)

Wojciech Kowalewicz, III miejsce (4 tys. zł)

Uniwersytet Przyrodniczy, praca: „Studium krajobrazowe Wrocławskiego Węzła Wodnego”
Anna Trepka,  - wyróznienie

Anna Trepka  wyróżnienie

Uniwersytet Przyrodniczy, praca: „Projektowanie punktów Dobrowolnego Dostarczania Odpadów, jako elementów systemu gospodarowania odpadami w zależności od uwarunkowań lokalnych
Daria Lewandowska, II miejsce (6 tys. zł)

Daria Lewandowska, II miejsce (6 tys. zł)

Politechnika Wrocławska, praca: Efektywność odzysku energii i produktów z odpadów ulegających biodegradacji
Tomasz Stępień - wyróżnienie

Tomasz Stępień  wyróżnienie

Uniwersytet Przyrodniczy, praca: „Analiza sieci komunikacji miejskiej Wrocławia z uwzględnieniem dostępności do wybranych obiektów – propozycja rozwiązań i opracowań kartograficznych”
Katarzyna Kluczyk  - wyróżnienie

Katarzyna Kluczyk  wyróżnienie

Politechnika Wrocławska, praca: „Scenariusz przekształceń urbanistycznych obszaru ogrodu działkowego ‘Szczepin’ we Wrocławiu w kontekście idei ogrodów społecznych”
Tomasz Pietrucha - wyróżnienie

Tomasz Pietrucha  wyróżnienie

Politechnika Wrocławska, praca: „Badanie jakości powietrza w pomieszczeniach dydaktycznych”

 

Anna Zagórska - wyróżnienie

Anna Zagórska  wyróżnienie

Akademia Sztuk Pięknych, projekt: „System informacji i identyfikacji wizualnej dla Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu” i praca pisemna: „Motywy roślinne w znakach identyfikacyjnych”
Kaja Wilczopolska - wyróżnienie

Kaja Wilczopolska  wyróżnienie

Uniwersytet Medyczny, praca: „Ocena ryzyka rozwoju neurodegeneracji u dzieci i młodzieży z zespołem Downa – praca doświadczalna”

Anna Malta

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl