wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie Konferencje Naukowe - "Grafika post-cyfrowa. Redefinicja odbitki graficznej"
Kliknij, aby powiększyć
W program konferencji wchodzą wykłady, referaty, inkubatory idei, sesje mentorskie, wystawy. materiały organizatora
W program konferencji wchodzą wykłady, referaty, inkubatory idei, sesje mentorskie, wystawy.

Wrocławskie Centrum Akademickie oraz Katedra Grafiki Artystycznej Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji graficznej Grafika post-cyfrowa. Redefinicja odbitki graficznej, która odbędzie się w dniach 6-8 grudnia 2017 roku w Centrum Sztuk Użytkowych.

Reklama

Kto może wziąć udział w konferencji „Grafika post-cyfrowa”?

Do udziału zapraszamy artystów, teoretyków sztuki oraz wszystkich zainteresowanych proponowaną tematyką. Mamy przekonanie, że zestawienie dla porównania odmiennych perspektyw artystycznych i badawczych stanie się przyczynkiem do publicznej debaty na temat roli, kondycji, miejsca i przyszłości współczesnej grafiki.

Jak będzie wyglądać tegoroczna edycja?

Zorganizowane przez wrocławską akademię sympozja i wystawy Cutting-Edge Printmaking w 2013 oraz Post-digital printmaking. Redefinition of the concept of matrix w 2015 były okazją do zaprezentowania  dzieł graficznych, dokumentacji procesu twórczego, autorskich filmów i tekstów artystów, którzy poruszają się na pograniczu dyscyplin, stosują alternatywne materiały, narzędzia czy technologie, wchodzą w dialog z przestrzenią, prezentują nietypowe myślenie o matrycy i podłożu.

Chcielibyśmy kontynuować ten intrygujący temat i uczynić przedmiotem debaty następujące zagadnienia:

  • eksperymenty w obrębie klasycznych technik,
  • współistnienie tradycyjnego warsztatu graficznego z nowymi technologiami,
  • przełamywanie granic technicznych możliwości druku,
  • eksperymenty z matrycą i podłożem; grafika w obszarze działań przestrzennych,
  • nowości technologiczne i nowe możliwości obrazowania.

Pragniemy podkreślić, iż nie chcemy ograniczać wypowiedzi do samych tylko aspektów technicznych, ale sprowokować dyskusję – w jaki sposób służą one konkretnemu przekazowi, który artysta zawiera w pracy i co wnoszą do obrazu, czego nie dają inne media.

W program konferencji wchodzą wykłady, referaty, inkubatory idei, sesje mentorskie, wystawy.Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grafika post-cyfrowa. Redefinicja odbitki graficznej, który odbędzie się  6 grudnia 2017 o godz. 17:00 w Galerii NEON, w Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, ul. Traugutta 19/21. Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie internetowej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl