wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Wrocławskie Centrum Akademickie i EIT+ zapraszają na konferencję NANOMATERIAŁY – BEZPIECZEŃSTWO NANOTOX 2017

Wrocławskie Centrum Akademickie i EIT+ zapraszają na konferencję NANOMATERIAŁY – BEZPIECZEŃSTWO NANOTOX 2017

Zapraszamy osoby związane z przemysłem – przedsiębiorców zainteresowanych badaniami i charakteryzacją nanomateriałów. materiały organizatora
Zapraszamy osoby związane z przemysłem – przedsiębiorców zainteresowanych badaniami i charakteryzacją nanomateriałów.

24 października we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ odbędzie się bezpłatna konferencja NanoTOX 2017 pt. "Bezpieczeństwo stosowania nanomateriałów w produktach innowacyjnych". Organizowana jest z myślą o osobach związanych z przemysłem - przedsiębiorcach zainteresowanych badaniami i charakteryzacją nanomateriałów, pracownikach działów kontroli jakości w firmach produkcyjnych oraz pracownikach naukowych uczelni technicznych.

Reklama

Cel konferencji NANOTOX 2017

Organizatorzy wydarzenia liczą, że przyczyni się ono do lepszego zrozumienia potrzeby współpracy przedstawicieli przemysłu i nauki oraz stanie się impulsem do rozpoczęcia partnerskiego merytorycznego dialogu dotyczącego zapewnienia najwyższych standardów badań materiałów wykorzystywanych do celów przemysłowych oraz bezpieczeństwa pracy z nimi. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wcześniej należy się jednak zarejestrować: www.eitplus.pl.

Dodatkowe informacje o konferencji NANOTOX 2017

Nanomateriały mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, np. w elektronice, medycynie i farmacji, lotnictwie, inżynierii materiałowej, sporcie czy produkcji artykułów gospodarstwa domowego. Do popularnych produktów wykorzystujących nanomateriały należą m.in. procesory komputerowe, tkaniny medyczne, katalizatory przemysłowe, nanopigmenty, powłoki polimerowe, powłoki antybakteryjne, tynki, zaprawy, czy farby.

Nowe, korzystne właściwości nanomateriałów w porównaniu z ich odpowiednikami w skali makro powodują również, że mogą one w sposób odmienny wpływać na organizm człowieka czy otaczające nas środowisko. Ze względu na rosnącą popularność nanomateriałów oraz ich obecność w innowacyjnych produktach i niemal w każdej dziedzinie życia, niezbędne jest zdobycie wiedzy o bezpieczeństwie stosowania samych nanomateriałów jak i ich interakcji z otoczeniem.

Osoby bezpośrednio związane z wytwarzaniem innowacyjnych materiałów, zarówno ich sprzedawcy, jak i nabywcy, powinni mieć dostęp do rzetelnej wiedzy na temat charakterystyki nanomateriałów oraz bezpieczeństwa dla naszego zdrowia i środowiska.

Ogromne znaczenie ma zatem uświadomienie potencjalnych zagrożeń wynikających ze stosowania tych materiałów, jak również dobór dobrze ugruntowanych, sprawdzonych metod badawczych do oceny tych właściwości. Proponujemy Państwu udział w bezpłatnej konferencji poświęconej zagadnieniom bezpieczeństwa nanocząstek, które stanowią elementy nowych materiałów.

Wierzymy, że wydarzenie przyczyni się do lepszego zrozumienia potrzeby współpracy przedstawicieli przemysłu i nauki oraz stanie się impulsem do rozpoczęcia partnerskiego dialogu merytorycznego dotyczącego zapewnienia najwyższych standardów badań materiałów wykorzystywanych do celów przemysłowych i zapewnienia bezpieczeństwa pracy z nimi.

Miejsce

Nie bez znaczenia jest wybór miejsca dla organizowanego seminarium. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ to przestrzeń stworzona na potrzeby nauki i biznesu, z nowoczesnymi laboratoriami i aparaturą badawczą – miejsce niezwykle ważne dla rozwoju innowacyjności, a zwłaszcza nowych technologii dla instytucji gospodarczych. Na co dzień prowadzone są tu badania w obszarze nanotechnologii i nowoczesnych materiałów. Jesteśmy świadomi, jak ogromne znaczenie w tych badaniach ma dobór dobrze ugruntowanych, sprawdzonych metod badawczych.

Stawiamy sobie również za cel promowanie wiedzy, związanej z bezpieczeństwem innowacyjnych materiałów stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, oraz zapewnienie rzetelnego źródła informacji na temat ich charakterystyki i unikalnych właściwości.

Dla kogo?

Zapraszamy osoby związane z przemysłem – przedsiębiorców zainteresowanych badaniami i charakteryzacją nanomateriałów, pracowników działów kontroli jakości w firmach produkcyjnych, pracowników naukowych uczelni technicznych.

Tematyka

 • Definicje, odmienne właściwości, metody charakteryzacji nanomateriałów
 • Charakteryzacja fizykochemiczna nanomateriałów
 • Wytwarzanie i zastosowanie nanocząstek o określonych właściwościach
 • Wprowadzenie do badania toksyczności nanomateriałów – metody in vitro, in-vivo, interpretacja wyników, wady i zalety stosowanych metod
 • Nanocząstki w interdyscyplinarnych projektach badawczych
 • Zastosowania nanomateriałów w przemyśle
 • Polskie i Europejskie normy prawne dotyczące wytwarzania i komercyjnego stosowania nanomateriałów, bezpieczeństwo pracy z nanomateriałami
 • Akredytacja metod badawczych jako podstawa potwierdzenia kompetencji wykonywania badań w laboratoriach
 • System certyfikacji NanoSOP – nowe standardy w nanotechnologii

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy: [email protected].

Strona internetowa konferencji: http://www.eitplus.pl/konferencja-nanotox-bezpieczenstwo-stosowania-nanomaterialow/

Kontakt

Wrocławskie Centrum Badań EIT+

ul. Stabłowicka 147, 54-066 Wrocław

Anna Kolbe-Panek: +48 502 397 298

[email protected] | Pon.-Pt. 8:00–16:00    

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl