wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławscy studenci stworzyli serwis wspierający kreatywne projekty

Aid Ninja, czyli Pomocny Ninja to serwis, który pomaga skojarzyć wolontariuszy i organizacje pozarządowe. Wszystko po to, by powstające w głowach młodych ludzi projekty miały szansę na realizację i rozwój.

Reklama

Aid Ninja to bezpłatny serwis ogłoszeniowy, który powstał przede wszystkim z myślą o fundacjach, organizacjach pozarządowych i stowarzyszeniach. Portal stworzyli studenci Informatyki z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr.

– Zauważyliśmy, że studenci w całej Polsce tworzą tysiące świetnych, profesjonalnych projektów jako zaliczenia, prace inżynierskie czy dyplomowe. Niestety większość z nich trafia później do szuflady. Chcieliśmy, by miały one jednak szansę na realizację. By dowiedzieli się o nich Ci, którzy mogą wykorzystać wiedzę i pracę do pomocy innym – mówi Maciej Górski, założyciel i pomysłodawca Aid Ninja.

– Oczywiście nie ograniczamy się do studentów czy osób uczących się. Zachęcamy do pomocy każdego, kto posiada umiejętności potrzebne w danym projekcie i chce pomóc innym – przyznaje.

Bezpłatne ogłoszenia

Na stronie Aid Ninja można zamieścić bezpłatne ogłoszenie, przybliżyć swój projekt, ale przede wszystkim należy dopisać, jaka pomoc jest w danym momencie potrzebna.

– Aid Ninja jest całkowicie darmowa. Zakładamy również, że projekty wykonane za pomocą naszej platformy są wykonywane w ramach wolontariatu. Należy jednak pamiętać, że niektóre zadania mogą wymagać zapłaty np. za materiały czy hosting – opowiada Maciej Górski. – Już mamy wiele interesujących ofert. Wierzymy, że nasz portal realnie pomoże wielu osobom rozwijać swoje projekty i umiejętności – dodaje.

Platforma uruchomiona została w maju br.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl