wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławscy studenci stworzyli serwis wspierający kreatywne projekty
Wrocławscy studenci stworzyli serwis wspierający kreatywne projekty

Aid Ninja, czyli Pomocny Ninja to serwis, który pomaga skojarzyć wolontariuszy i organizacje pozarządowe. Wszystko po to, by powstające w głowach młodych ludzi projekty miały szansę na realizację i rozwój.

Reklama

Aid Ninja to bezpłatny serwis ogłoszeniowy, który powstał przede wszystkim z myślą o fundacjach, organizacjach pozarządowych i stowarzyszeniach. Portal stworzyli studenci Informatyki z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr.

– Zauważyliśmy, że studenci w całej Polsce tworzą tysiące świetnych, profesjonalnych projektów jako zaliczenia, prace inżynierskie czy dyplomowe. Niestety większość z nich trafia później do szuflady. Chcieliśmy, by miały one jednak szansę na realizację. By dowiedzieli się o nich Ci, którzy mogą wykorzystać wiedzę i pracę do pomocy innym – mówi Maciej Górski, założyciel i pomysłodawca Aid Ninja.

– Oczywiście nie ograniczamy się do studentów czy osób uczących się. Zachęcamy do pomocy każdego, kto posiada umiejętności potrzebne w danym projekcie i chce pomóc innym – przyznaje.

Bezpłatne ogłoszenia

Na stronie Aid Ninja można zamieścić bezpłatne ogłoszenie, przybliżyć swój projekt, ale przede wszystkim należy dopisać, jaka pomoc jest w danym momencie potrzebna.

– Aid Ninja jest całkowicie darmowa. Zakładamy również, że projekty wykonane za pomocą naszej platformy są wykonywane w ramach wolontariatu. Należy jednak pamiętać, że niektóre zadania mogą wymagać zapłaty np. za materiały czy hosting – opowiada Maciej Górski. – Już mamy wiele interesujących ofert. Wierzymy, że nasz portal realnie pomoże wielu osobom rozwijać swoje projekty i umiejętności – dodaje.

Platforma uruchomiona została w maju br.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl