wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławscy doktoranci stypendystami Narodowego Centrum Nauki
Wrocławscy doktoranci stypendystami Narodowego Centrum Nauki

Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków

Kilkunastu doktorantów związanych z wrocławskimi uczelniami i instytutami badawczymi zostało laureatami konkursu Etiuda, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Nauki.

Reklama

Program Etiuda jest przeznaczony dla początkujących naukowców, w trakcie doktoratu. Mogą oni zabiegać o pieniądze na stypendia doktoranckie oraz fundusze na sfinansowanie wyjazdów i stażów naukowych za granicą.

W letnim rozdaniu NCN do sfinansowania wybrało 147 projektów (spośród 355 złożonych), w gronie stypendystów są także osoby związane z Wrocławiem.

Najwięcej uzyskali doktoranci z Uniwersytetu Wrocławskiego, w sumie ponad 750 tys. zł. Blisko 680 tys. zł przyznano młodym uczonym z Politechniki Wrocławskiej. Prawie 200 tys. zł otrzyma w sumie dwoje badaczy PAN-owskiego Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych, stypendystką NCN została także doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego, przyznano jej 108 tys. zł.

Lista laureatów programu Etiuda 6.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl