wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianka w dziesiątce finalistów konkursu FameLab
Wrocławianka w dziesiątce finalistów konkursu FameLab

Ruth Dudek-Wicher pokonała 80 osób i reprezentowała Polskę w światowym finale FameLab 2018 w Wielkiej Brytanii, fot. Maciej Kulczyński

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego jako jedyna reprezentuje dolnośląskie uczelnie w polskim finale konkursu dla popularyzatorów nauki FameLabe.

Reklama

Martyna Dziakowicz kończy studia na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna na Uniwersytecie Wrocławskim. „Jest zafascynowana nauką i sztuką” – charakteryzują wrocławiankę organizatorzy konkursu.

Pierwszy FameLab zorganizowano w Wielkiej Brytanii w 2004 r., co roku w Cheltenham w ogólnoświatowym finale spotyka się kilkudziesięciu zwycięzców krajowych konkursów. Polską edycję konkursu organizują Centrum Nauki Kopernik i British Council, a Polacy kilkakrotnie dotarli do ścisłego finału.

Przed rokiem laureatką polskiej edycji FameLab została Ruth Dudek-Wicher z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Czytaj więcej o sukcesie Ruth Dudek-Wicher

FameLab to jedna z najciekawszych imprez dla młodych pasjonatów nauki i propagatorów wiedzy. Zasady konkursu są proste: uczestnik ma trzy minuty, aby opowiedzieć o badaniach, którymi się zajmuje. Nie może korzystać z komputera, rzutnika, jedyne pomoce to te, które jest w stanie samodzielnie wnieść na scenę i obsłużyć.

Dziesiątka finalistów weźmie udział m.in. w warsztatach dotyczących autoprezentacji, wystąpień publicznych. Nagrodą dla zwycięzcy - oprócz nagrody pieniężnej - jest udział w światowym finale FameLab w Wielkiej Brytanii.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl