wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianin w zespole Ferrari Formuły 1
Wrocławianin w zespole Ferrari Formuły 1

Bolid PWR Racing Team, fot. PWR Racing Team

Łukasz Horanin, dotychczasowy szef PWR Racing Team, na pół roku jedzie do Włoch. Dołączy do zespołu pracującego nad bolidami Ferrari, które startują w wyścigach Formuły 1.

Reklama

Wrocławianin weźmie udział w programie „Akademia F1” razem z czterystoma młodymi inżynierami z całego świata. Będzie pracował w dziale general engineering nad nowymi rozwiązaniami dla bolidu Ferrari, który startuje w wyścigach Formuły 1.

Horanin został wypatrzony przez rekruterów Ferrari latem w Wielkiej Brytanii podczas zawodów Formuły Student. O przyjęcie koncernu starało się także dwóch innych członków PWR Racing Team, ostatecznie propozycję współpracy dostał tylko lider zespołu. Rekrutacja miała cztery etapy, poza wiedzą techniczną sprawdzano m.in. kreatywność, umiejętność pracy w zespole, sposób rozwiązywania zadania. Wrocławianin do Włoch wyjeżdża w połowie listopada. Obowiązki lidera PWR Racing Team przejął Patryk Gliwiński.

PWr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl