wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianin laureatem Studenckiego Nobla 2020
Wrocławianin laureatem Studenckiego Nobla 2020

Kampus Uniwersytetu Medycznego, fot. Tomasz Walków

Student Wydziału Lekarskiego wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego Krzysztof Kotowski został wyróżniony w kategorii „medycyna i farmacja”, w której była najsilniejsza konkurencja.

Reklama

Studencki Nobel to program stypendialny pilotowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów dla młodych uczonych wyróżniających się swoją ambicją i zaangażowaniem.

Patronat nad tegoroczną edycją objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, które już od 11 lat nagradza wybitnych, aktywnych i ambitnych studentów, umożliwiając im w ten sposób wejście do świata nauki i biznesu – mówił minister nauki Wojciech Murdzek, podczas uroczystości wręczenia nagród.

Krzysztof Kotkowski interesuje się onkologią oraz innowacyjnymi metodami diagnostyki i terapii nowotworów. Od kilku lat pracuje Studenckim Kole Naukowym Biologii Komórki Nowotworowej. Brał udział w kilku projektach badawczych, ma na koncie wiele publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych.

Brał udział w licznych konferencjach naukowych. Krzysztof Kotowski należy do grupy badawczej, która zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną pt. „Spin Your Thesis 2019”. Efektem wyróżnienia jest udział w badaniach z dziedziny biologii i medycyny we współpracy z ESA. Badania dotyczą poznania wpływu zmienionej grawitacji na modulacje oporności komórek nowotworowych.

W 2019 roku wspólnie ze Stanisławem Supplittem został laureatem Młodych Talentów w dziedzinie nauki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl