wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław odkrył prawdziwe talenty
Wrocław odkrył prawdziwe talenty

Laureaci odwiedzili miasto i wrocławskie uczelnie na początku lutego.

W dniach 1-3 lutego Wrocław odwiedziła grupa laureatów konkursu „Wrocław szuka talentów” organizowanym w ramach kampanii promocyjnej „Pokolenie W”. 

Reklama

Konkurs był dedykowany uzdolnionej, aktywnej i utalentowanej młodzieży z ostatnich klas liceów i techników. Kampania była prowadzona w całej Polsce, a jej celem było zainteresowanie uzdolnionej młodzieży podjęciem studiów we Wrocławiu.

Wśród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła 12 laureatów, którzy wraz z osobami towarzyszącymi otrzymali możliwość spędzenia weekendu we Wrocławiu, podczas którego mogli odwiedzić wybrane przez siebie uczelnie oraz zwiedzić niektóre atrakcje Wrocławia.

Programy wizyty na uczelniach były bardzo urozmaicane, oprócz oferty edukacyjnej największe wrażenie zrobiły kurs pierwszej pomocy na Uniwersytecie Medycznym, klinika weterynaryjna na Uniwersytecie Przyrodniczym, przejazd „Polinką” na Politechnice Wrocławskiej, zwiedzanie Auli Leopoldyna i Wieży Matematycznej na Uniwersytecie Wrocławskim, udział w egzaminie na Wydziale Lalkarskim Akademii Sztuk Teatralnych, zwiedzanie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego oraz dzień z życia studenta Akademii Wojsk Lądowych.

Laureaci zwiedzali również Wrocław z przewodnikiem, odwiedzili ZOO, Hydropolis i Aquapark.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl