wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław does IT
Wrocław does IT

Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków

Osiem firm informatycznych, należących do światowej czołówki w branży IT, które mają swoje siedziby we Wrocławiu, rozwinie współpracę z Politechniką Wrocławską, od lat zaliczaną do najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Przy wsparciu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej powołały inicjatywę zatytułowaną „Wrocław does IT”.

Reklama

- We Wrocławiu szybko zdaliśmy sobie sprawę, że od współpracy różnych środowisk, w tym miasta, uczelni i biznesu, zależy ich sukces i jeszcze lepsza pozycja Wrocławia na mapie Polski i Europy - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Projekt zakłada przeprowadzenie serii bezpłatnych wykładów o cyklu życia produktu w branży IT dla studentów Politechniki Wrocławskiej planujących rozwój swojej kariery zawodowej właśnie w tym sektorze.

Przedstawiciele firm Capgemini, Credit Suisse, Dolby, IBM, Nokia, REC Global, Tieto i Volvo, przedstawią pełny cykl życia projektu IT, od fazy tworzenia do wdrożenia i utrzymania. Po każdym z wykładów przewidziana jest dyskusja ze słuchaczami. Zajęcia, prowadzone w języku angielskim, zaplanowano na każdy wtorek od marca do czerwca 2015.

- Politechnika Wrocławska zawsze z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem wspiera projekty służące rozwojowi studentów oraz podnoszące wartość absolwentów uczelni na rynku pracy – mówi prof. dr hab. inż. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej. - Realizacja tej wyjątkowej inicjatywy nie byłaby możliwa bez doskonałej współpracy Politechniki Wrocławskiej ze środowiskiem gospodarczym, w tym w szczególności Biura Karier Politechniki Wrocławskiej z najlepszymi pracodawcami.

Otwarty panel, inaugurujący cykl spotkań, odbędzie się we wtorek 3 marca 2015 r. o godz. 17:00 w sali 2.17 w budynku C-13 przy wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25. Zarejestruj się na wykłady i przekonaj, że Wrocław really does IT!

Szczegóły na www.wroclawdoesit.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl