wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław does IT
Wrocław does IT

Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków

Osiem firm informatycznych, należących do światowej czołówki w branży IT, które mają swoje siedziby we Wrocławiu, rozwinie współpracę z Politechniką Wrocławską, od lat zaliczaną do najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Przy wsparciu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej powołały inicjatywę zatytułowaną „Wrocław does IT”.

Reklama

- We Wrocławiu szybko zdaliśmy sobie sprawę, że od współpracy różnych środowisk, w tym miasta, uczelni i biznesu, zależy ich sukces i jeszcze lepsza pozycja Wrocławia na mapie Polski i Europy - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Projekt zakłada przeprowadzenie serii bezpłatnych wykładów o cyklu życia produktu w branży IT dla studentów Politechniki Wrocławskiej planujących rozwój swojej kariery zawodowej właśnie w tym sektorze.

Przedstawiciele firm Capgemini, Credit Suisse, Dolby, IBM, Nokia, REC Global, Tieto i Volvo, przedstawią pełny cykl życia projektu IT, od fazy tworzenia do wdrożenia i utrzymania. Po każdym z wykładów przewidziana jest dyskusja ze słuchaczami. Zajęcia, prowadzone w języku angielskim, zaplanowano na każdy wtorek od marca do czerwca 2015.

- Politechnika Wrocławska zawsze z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem wspiera projekty służące rozwojowi studentów oraz podnoszące wartość absolwentów uczelni na rynku pracy – mówi prof. dr hab. inż. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej. - Realizacja tej wyjątkowej inicjatywy nie byłaby możliwa bez doskonałej współpracy Politechniki Wrocławskiej ze środowiskiem gospodarczym, w tym w szczególności Biura Karier Politechniki Wrocławskiej z najlepszymi pracodawcami.

Otwarty panel, inaugurujący cykl spotkań, odbędzie się we wtorek 3 marca 2015 r. o godz. 17:00 w sali 2.17 w budynku C-13 przy wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25. Zarejestruj się na wykłady i przekonaj, że Wrocław really does IT!

Szczegóły na www.wroclawdoesit.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl