wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wolne miejsca na studia we Wrocławiu - zobacz gdzie
Wolne miejsca na studia we Wrocławiu - zobacz gdzie

Biblioteka Uniwersytecka, fot. Tomasz Walków

Największy wybór jest na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie wolne miejsca są na 40 kierunkach.

Reklama

Dodatkową rekrutację na studia prowadzi większość szkół wyższych we Wrocławiu. Na Uniwersytecie Wrocławskim do rozdania zostały indeksy na ponad 40 kierunkach. Na Wydziale Filologicznym wybrać można między np. polonistyką, bohemistyką a judaistyką. Nadal można starać się o przyjęcie na studia na astronomii, archeologii, biologii, chemii, etnologii i antropologii kulturowej, historii sztuki i filozofii. Wolne miejsca zostały także na Wydziale Nauk Społecznych, m.in. na bezpieczeństwie narodowym, dyplomacji europejskiej i europeistyce. Nadal można się zdecydować na studia w języku angielskim. Na większość kierunków czas na decyzję mija we wrześniu. Szczegółowych informacji należy szukać na stronie internetowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Politechnika Wrocławska także czeka na kandydatów na studia. Tu jednak do wyboru jest siedem kierunków, w tym biotechnologia, elektronika i telekomunikacja oraz prowadzone w języku angielskim zarządzanie.

Od 10 sierpnia do 18 września na zgłoszenia od potencjalnych kandydatów na studentów czeka Uniwersytet Przyrodniczy. Do obsadzenia są miejsca na 13 kierunkach, w tym bioinformatyce, ochronie środowiska, medycynie roślin i agrobiznesie. Doskonale poszła rekrutacja na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wolne miejsca na studia stacjonarne I stopnia zostały tylko na zamiejscowym wydziale uczelni – w Jeleniej Górze na Wydziale Ekonomii, Zarzadzania i Turystyki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl