wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wkrótce obozy adaptacyjne dla studentów - trwają zapisy

Setki studentów I roku bierze udział w obozach adaptacyjnych na przełomie sierpnia i września. To ostatni moment na wpisanie się na listę uczestników.

Reklama

Adapciaki organizują uczelnie, stowarzyszenia studenckie i duszpasterstwa. Najdłuższą tradycję ma obóz w Białym Dunajcu, który w tym roku odbędzie się po raz 32. Tygodniowe spotkanie integracyjne na Podhalu organizują wspólnie duszpasterstwa akademickie. Na dwa tygodnie września (2-16 września) w góry zjeżdża zwykle blisko tysiąc młodych ludzi. Uczestnicy mieszkają w kilkunastu góralskich chatach. W programie są wycieczki górskie, zawody sportowe, wieczory artystyczne oraz pielgrzymka na Wiktorówkę. Studenci mogą także codziennie uczestniczyć w mszy świętej. Dwutygodniowy pobyt z zakwaterowaniem, wyżywieniem i ubezpieczeniem, kosztuj 399 zł za osobę. Na tydzień do ośrodka Banderoza w Głuchołazach pojadą studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Adapciak organizowany przez starsze roczniki studentów UE także ma już swoją tradycję. W programie są zawody sportowe, wycieczki i inne zabawy integracyjne. Podczas obozu nowi studenci będą mieli okazję poznać zasady jakie obowiązują na uczelni, gdzie załatwiać formalności lub szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Tygodniowy pobyt w Głuchołazach kosztuje 430 zł. Wyjątkowo atrakcyjnie wygląda program Międzyuczelnianego Obozu Sportowo-Rekreacyjnego w Wilkasach na Mazurach nad jeziorem Niegocin. Wyjazd po raz dwudziesty drugi organizuje AZS Politechniki Wrocławskiej. Obóz na przede wszystkim sportowy charakter. Uczestnicy mają do dyspozycji różnorodny sprzęt do sportów wodnych, w ośrodku są także boiska oraz stadnina. Chętni mogą skorzystać z lekcji jazdy konnej oraz windsurfingu. Za udział w ponadtygodniowym obozie trzeba zapłacić 777 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl