wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Drzwi otwarte w szkole oficerskiej

Prezentacja wozów bojowych, zajęcia w sali łączności, pokaz egzaminu sprawnościowego w wykonaniu podchorążych – są w programie dnia otwartego we wrocławskiej Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Studia na kierunkach wojskowych od kilku lat są jednymi z najbardziej popularnych. Na jedno miejsce przypada zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu kandydatów. Absolwenci szkoły mają zagwarantowaną pracę – od razu dostają przydział do jednostki. Zaraz po szkole porucznik zarabia około 3,5 tys. zł na rękę. Podczas nauki podchorążowie mają zagwarantowane zakwaterowanie, wyżywienie, otrzymują także stypendia. Jednak rezygnacja ze studiów w ich trakcie wiąże się z koniecznością zwrócenia kosztów poniesionych przez państwo na szkolenie kandydata na oficera.

W tym roku Wyższa Szkoła Oficerska przyjmie około 150-160 nowych podchorążych. O zasadach obowiązujących na uczelni na kierunkach wojskowych będzie można się więcej dowiedzieć w piątek, 7 lutego, podczas dnia otwartego w WSO.

– Przewodnikami potencjalnych kandydatów na studia będą nasi podchorążowie – mówi por. Małgorzata Kowalska-Pluta, rzeczniczka prasowa uczelni.

Goście poznają zasady rekrutacji, pokaz ćwiczeń wymaganych podczas egzaminu sprawnościowego przygotują podchorążowie. W planie są zajęcia w sali łączności, będzie także okazja na obejrzenie z bliska modeli wozów bojowych.

Por. Kowalska-Pluta: – Oczywiście, będzie także okazja na chwilę rozmowy z podchorążymi, którzy u nas studiują.

Inaczej niż na cywilnych uczelniach termin rejestracji na studia wojskowe mija 31 marca.

Drzwi otwarte potrwają od godz. 9.00 do godz. 13.00. Zainteresowani powinni się zgłaszać przy bramie uczelni przy ul. Czajkowskiego 109, większe zorganizowane grupy powinny wcześniej zapowiedzieć swoją wizytę w Dziale Rekrutacji uczelni.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl