wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:18

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Warsztaty i wykłady dla architektów
Warsztaty i wykłady dla architektów

Prof. Zeev Baran (z prawej) podczas październikowych zajęć na Politechnice Wrocławskiej, fot. Krzysztof Mazur

Reklama

Urodzony w 1935 r. Wilnie prof. Zeev Baran studiował architekturę i urbanistykę w Hajfie i w Paryżu. Od 1970 r. prowadzi w Jerozolimie własną pracownię architektoniczną, w której zatrudnia międzynarodową ekipę specjalistów. Od 1999 r. jest także Konsulem Honorowym Rzeczpospolitej Polskiej.

To będzie drugi cykl spotkań z prof. Baranem na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej w tym roku akademickim. Podsumowując październikowe warsztaty mówił on, że architekt powinien zabierać się za projekt o ile spełnione są trzy warunki: sympatyczny klient,  odpowiednia cena oraz ciekawy, satysfakcjonujący autora temat.

Tematem czterodniowych warsztatów, które rozpoczną się 29 listopada na Wydziale Architektury (ul. Prusa 53-55) jest projektowanie mikroprzestrzeni mieszkalnych.

Serię spotkań z prof. Baranem zakończy jego wykład zatytułowany „Adaptacja architektury i urbanistyki do ocieplenia się planety”.

W zajęciach ze znakomitym projektantem wziąć udział mogą studenci oraz czynni architekci. Wstęp na wykłady jest wolny, ale zainteresowani udziałem w warsztatach powinni do 25 listopada wysłać swoje zgłoszenie i CV na adres: [email protected]

Wizyta prof. Zeeva Barana realizowana jest w ramach programu

Visiting Professors finansowanego z funduszu Scientiae Wratislavienses Urzędu Miejskiego Wrocławia.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl