wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wakacyjne sukcesy studentów Politechniki
Wakacyjne sukcesy studentów Politechniki

Na zawody we Włoszech i w Czechach wrocławianie pojechali z nowym bolidem, fot. archiwum PWR Racing Team

Dwa medale - złoty i srebrny, przywiozą z zawodów robotów w Pekinie studenci Politechniki Wrocławskiej. Po wyścigach we Włoszech i w Czechach sukcesami mogą pochwalić się także młodzi konstruktorzy z PWR Racing Team.

Reklama

Studenci z Koła Naukowego Robotyków KoNar na zawody Robot Challenge 2017, które odbyły się w Pekinie, zabrali 18 robotów. W stolicy Chin wystawiono 1316 robotów z 26 krajów. Rywalizacja toczyła się w 15 konkurencjach.

Złoto w konkurencji freestyle zdobyła Robotyczna Szachownica, która zdobyła od jury aż 78,2 proc. punktów (kolejna maszyna uzyskała 64,8 proc. punktów) oraz wzbudziła zachwyt wśród publiczności. - Miejsce ekspozycji naszej konstrukcji było oblegane przez najmłodszych uczestników zafascynowanych magicznym urządzeniem - relacjonuje Daniel Semkowicz, koordynator projektu Robotycznej Szachownicy.

Robotyczna Szachownica to zautomatyzowana i sterowana głosowo konstrukcja umożliwiająca bezdotykowe rozgrywanie partii szachów zarówno z żywym przeciwnikiem, jak i sztuczną inteligencją.

Wrocławianie w czołówce Formuly Student

W lipcu młodzi konstruktorzy z zespołu PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej triumfowali w klasyfikacji generalnej Formuły Student we Włoszech. W pierwszych dniach sierpnia wzięli udział w kolejnej odsłonie cyklu w czeskim Autodromie Most. I znów z doskonałym rezultatem. W Czech wrocławianie sklasyfikowani zostali na trzecim miejscu, a ich pojazd tradycyjnie okazał się bezkonkurencyjny w teście przyspieszenia.

Do trwających od środy zawodów przystąpiło 47 ekip w dwóch klasach: bolidów spalinowych oraz elektrycznych.

PWR Racing Team rywalizację rozpoczął od drugiego miejsca w Design Event oraz trzeciego w prezentacji biznesowej. Równie dobre wyniki zespół osiągnął podczas rozgrywek dynamicznych. Z czasem 3,89 s. bolid RT08 zwyciężył w teście przyspieszenia (Acceleration), a w najwyżej punktowej konkurencji Endurance (wyścig główny) zajął drugą lokatę. Te wyniki łącznie dały reprezentantom Politechniki Wrocławskiej trzecie miejsce, za zawodnikami Politechniki z czeskiego Brna i brytyjskiego Uniwersytetu w Hertfordshire.

Prosto z Czech ekipa PWR Racing Team wyruszyła ze swoim bolidem do Niemiec, gdzie na słynnym torze Formuły 1 Hockenheim odbędą się kolejne zawody Formuły Student.

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl