wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Visiting Professors - prof. Włodzimierz Bronic-Czerechowski, znany architekt i urbanista. 7-8.06. PWR.

Wrocławskie Centrum Akademickie i Politechnika Wrocławska serdecznie zapraszają na wykłady i seminaria prowadzone przez znanego architekta, prof. Włodzimierza Bronic-Czerechowskiego z Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie (PUNO) w Londynie. Wizyta organizowana jest w ramach programu VisitingProfessors.

Reklama

Po raz drugi w tym roku Wrocław odwiedzi prof. Włodzimierz Bronic-Czerechowski z Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie (PUNO) w Londynie. Znany architekt, a także żołnierz Armii Krajowej znów odwiedzi Politechnikę Wrocławską w ramach miejskiego programu Visiting Professors. Tym razem w dniach 7-8 czerwca poprowadzi dwa otwarte seminaria naukowe.

Prof. Włodzimierz Bronic-Czerechowski - architekt, urbanista, wykładowca akademicki i teoretyk architektury. W 1952 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Współtwórca powojennej odbudowy centrum Wrocławia, w tym m.in. placu Nowy Targ. Prowadzi prace badawcze w zakresie inteligentnych, samowystarczalnych jednostek mieszkalnych. Po wyjeździe z Polski w latach 60. zamieszkał i tworzył w Londynie. Laureat wielu prestiżowych konkursów architektoniczno-urbanistycznych. Aktywny członek Royal lnstitute of British Architects (RIBA).

Program wizyty

7 czerwca, godz. 12.00 - „Ekologia środowiska” – otwarte seminarium naukowe (bud. E-1, ul. Bolesława Prusa 53/55, sala 225),

8 czerwca, godz. 12.00 - „Środowisko i behawioryzm” – otwarte seminarium naukowe (bud. E-1, ul. Bolesława Prusa 53/55, sala 225).

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie:

http://pwr.edu.pl/

Zapraszamy również do odwiedzania profilu Wrocławskiego Centrum Akademickiego i Politechniki Wrołcawskiej na Faceboooku: PWR i WCA

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl