wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Visiting Professors - prof. NAJI HAKIM, światowej sławy organista i kompozytor. Termin wizyty: 26-28.04.
Wizyta jest finansowana ze środków Miasta Wrocławia w ramach programu Visiting Professors, funduszu Scientiae Wratislavenses. materiały organizatora
Wizyta jest finansowana ze środków Miasta Wrocławia w ramach programu Visiting Professors, funduszu Scientiae Wratislavenses.

WCA oraz Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w warsztatach w ramach Otwartego Mistrzowskiego Improwizacji Organowej, który odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2018 r. w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.

Reklama

Kto poprowadzi warsztaty?

Profesor Naji Subhy Paul Irénée Hakim – organista, kompozytor i pedagog, urodzony w Bejrucie, 31 października 1955 r. Studiował w Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris (w klasach wybitnych pedagogów: R. Botry’ego, J.- C.Henry’ego, M. Bitsch’a, R. Falcinelli’nego, J. Castérède i S. Nigg’ego), które ukończył najwyższymi odznaczeniami. Swe umiejętności pogłębiał u legendarnego organisty Jean’a Langlais’a. Ponadto jest absolwentem École Nationale Supérieure des Télécommunications w Paryżu. 

Laureat 10 pierwszych nagród na międzynarodowych konkursach organowych i kompozytorskich, m.in.:

  • 1991 r. – Laureat Prix André Caplet francuskiej Académie des Beaux-Arts
  • 2009 r. – pierwsza nagroda w Concours de Musique Sacrée de la Cathédrale de Monaco.

W 2007 r. został odznaczony medalem pro Ecclesia et Pontifice przez Papieża Benedykta XVI.

W latach 1985-1993 był pierwszym organistą Bazyliki Sacre-Coeur, a następnie jako następca Oliviera Messiaena, został organistą paryskiego kościoła Św. Trójcy. W latach 1993-2008 był profesorem w Conservatoire National de Region de Boulogne – Billancourt i gościnnie wykładał w Royal Academy of Music w Londynie. Jest licencjonowanym wykładowcą gry na organach w Trinity College of Music w Londynie. Ponadto jest członkiem prestiżowego stowarzyszenia Consociatio Internationalis Musicae Sacrae w Rzymie oraz doktorem honoris causa Uniwersytetu Papieskiego Saint-Esprit w Kaslik w Libanie.

Jest autorem wielu kompozycji. Na Jego twórczość składają się utwory instrumentalne, utwory symfoniczne (Les Noces de l’Agneau, Hymne de l’Univers, Ouverture Libanaise, Påskeblomst, Augsburger Symphonie, cztery koncerty Organowe, koncert skrzypcowy, koncert fortepianowy) i kompozycje wokalne (oratorium Saul de Tarse, kantata Phèdre, Magnificat i cztery msze).

Harmonogram warsztatów

Czwartek/Thursday 26.04. (Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, sala organowa 205 E)

  • 18:00-19:00 – wykład - Wstęp do improwizacji / An introduce to improvisation

Piątek / Friday 27.04. (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, Sala Koncertowa)

  • 9:3 -11:30 – zajęcia warsztatowe / works hop
  • 12:00-14:00 – zajęcia warsztatowe / workshop

Sobota / Saturday 28.04. (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, Sala Koncertowa)

  • 9:30-11:30 – zajęcia warsztatowe / workshop

Wizyta jest finansowana ze środków Miasta Wrocławia w ramach programu Visiting Professors, funduszu Scientiae Wratislavenses

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl