wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Visiting Professors - Mariusz Szczygieł

Mariusz Szczygieł będzie gościem Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach programu Visiting Professors. "” W Czechach mieszka moja dusza” - to tytuł wykładu online, na który zapraszamy już 8 grudnia!

Reklama

Mariusz Szczygieł przyjeżdża na zaproszenie Zakładu Bohemistyki Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykład miał być otwarty – ale z powodu pandemii organizatorzy musieli przenieść go do sieci. Jednak dzięki temu - nie ma limitu miejsc :) - więc serdecznie zapraszamy do  zarezerwowania sobie czasu 8 grudnia od godz. 18.00. Wykład będzie transmitowany na Facebooku i YT Uniwersytetu Wrocławskiego.

Już teraz można, pod linkiem zamieszczonym poniżej, publikować pytania - po wykładzie będzie możliwość porozmawiania z gościem wydarzenia.

MARIUSZ SZCZYGIEŁ

Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Czechofil – autor kilku bestselerowych książek o naszym południowym sąsiedzie. Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX” Odznaczony orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawana przez wszystkich studentów szkół dziennikarskich w Polsce. Jesienią 2018 roku ukazała się jego książka reporterska „Nie ma”, za która otrzymał Nagrodę Nike.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl