wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. UWr: Poszukiwani asystenci dla niepełnosprawnych studentów
UWr: Poszukiwani asystenci dla niepełnosprawnych studentów

Kampus Grunwaldzki Uniwersytetu Wrocławskiego, fot. Tomasz Walków

Uniwersytet szuka osób, które będą pomagać niepełnosprawnym studentom podczas zajęć na uczelni. Asystenci zostaną zatrudnieni i otrzymają wynagrodzenie.

Reklama

Na Uniwersytecie Wrocławskim co roku angażowanych jest kilkunastu asystentów studentów z niepełnosprawnością. Teraz uczelnia poszukuje opiekunów dla dwóch osób: jednej niepełnosprawnej ruchowo, drugiej - niedowidzącej. Obowiązki obejmują przede wszystkim pomoc w dotarciu na zajęcia i powrocie do domu, poruszaniu się po uczelni, przygotowaniu notatek z ćwiczeń i wykładów, załatwianiu spraw w dziekanacie. To ogólne zadania, ale każdy przypadek związany jest z dodatkowymi zadaniami. Np. student z niepełnosprawnością ruchową potrzebuje pomocy przy ubieraniu i rozbieraniu z kurtki lub płaszcza. W sumie opieka zajmie od 25 do 32 godzin w tygodniu.

- Asystenci są zatrudnieni w ramach umowy-zlecenia. Otrzymują wynagrodzenie w wysokości 12 złotych za godzinę – informuje Michał Raińczuk z biura prasowego UWr. - Doświadczenie w opiece nad osobami niepełnosprawnymi jest mile widziane. Z reguły w pomoc angażują się koledzy z grupy lub roku albo osoby od dłuższego czasu współpracujące z konkretnym studentem oraz członkowie rodziny. Z reguły są to młodzi ludzie i studenci, czasem osoby bezrobotne.

Zainteresowani powinni kontaktować się z Działem Spraw Studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl