wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. UP: Nowe Studium Języków Obcych

Siedem sal dydaktycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny jest w nowym Studium Języków Obcych, które otwarto w piątek 28 marca na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Budynek nowej siedziby Studium powstał w latach 60. i już wtedy planowano w nim zajęcia z języków obcych dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego. Ostatecznie jednak na kilka dekad rozgościła się w nim administracja uczelni.

Studium, które w ubiegłym roku obchodziło 60-lecie powstania, najpierw zajmowało kilka sal na Wydziale Rolniczym, ale zajęcia lektoraty odbywały się także w okolicznych szkołach podstawowych oraz w domach studenckich. Potem Studium wędrowało: z kamienicy u zbiegu Norwida i Skłodowskiej-Curie do pawilonu przy ul. Bartla, a potem znów do kamienicy w pobliżu gmachu głównego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Trzykondygnacyjny budynek przy ul. Mikulicza-Radeckiego przeszedł remont wart półtora mln zł. Oprócz sal lekcyjnych są w nim pokoje dla lektorów. Podczas remontu wymieniono wszystkie instalacje, zamontowano także klimatyzację.

W Studium Języków Obcych pracuje kilkudziesięciu lektorów, którzy uczą angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i rosyjskiego, a na weterynarii także łaciny.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl