wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uniwersytet Przyrodniczy: Zebrano 85 tys. zł na rzecz hospicjum
Uniwersytet Przyrodniczy: Zebrano 85 tys. zł na rzecz hospicjum

Uniwersytet Przyrodniczy, fot. jk

Podczas charytatywnego Koncertu Noworocznego - organizowanego po raz dziewiąty przez rektora Uniwersytetu Przyrodniczego, zebrano 85 tys. zł na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Reklama

Styczniowe koncerty organizowane przez władze Uniwersytetu Przyrodniczego na dobre wpisały się w kalendarz towarzyski wrocławian. W tym roku wydarzenie zorganizowane zostało już po raz dziewiąty. W piątek wieczorem w auli uczelni zebrało się ponad pięciuset gości.

Gwiazdą wieczoru była popularna piosenkarka Alicja Majewska, której akompaniował Włodzimierz Korcz. Ich recital poprzedził  mini-koncert chóru Uniwersytetu Przyrodniczego pod dyrekcją Alana Urbanka z udziałem Marcina Januszkiewicza, artysty związanego m.in. z Teatrem Muzycznym Capitol.

8. Noworoczny Koncert Charytatywny

8. Noworoczny Koncert Charytatywny

Koncert
Termin 28 stycznia 2018 17:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Jednak głównym wydarzeniem piątkowego wieczoru była aukcja, z której dochód przekazany został na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Pod jej opieką jest ponad trzysta nieuleczalnie i przewlekle chorymi dzieci z całego Dolnego Śląska. Jej podopieczni otrzymują wsparcie lekarskie, pielęgniarskie, psychologiczne, rehabilitacyjne, socjalne i duchowe, jak również nierzadko bardzo drogi sprzęt medyczny i żywienie dostosowane do swoich potrzeb. Pomocą objęte są również ich rodziny. Opieka hospicyjna jest bezpłatna.

Wśród licytowanych podczas piątkowego koncertu przedmiotów były m.in. srebrna płaskorzeźba, rzeźby z brązu i rzeźby kamienne, obrazy, grafiki, srebrna biżuteria oraz płyta Alicji Majewskiej z osobistą dedykacją artystki. Z licytacji zebrano 85 tys. zł.

- Każda wylicytowana złotówka to dowód na to, że prawdziwe wartości, te płynące głęboko z serca, są ważne, bo wciąż dzięki nim możemy zmieniać świat na lepszy - mówi prof. Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

UP/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl