wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uniwersytet Przyrodniczy: Miniankieta o studenckim stylu życia
Uniwersytet Przyrodniczy: Miniankieta o studenckim stylu życia

Studenckie Śniadanie z rektorem na Politechnice Wrocławskiej na rozpoczęcie Juwenaliów, fot. wroclaw.pl

Najbardziej wyspani są studenci Politechniki Wrocławskiej, a największymi kawoszami są przyszli lekarze. Młodzi naukowcy ze Studenckiego Koła Naukowego Antropologów „Juvenis” zapytali wrocławskich studentów o ich styl życia.  

Reklama

Minibadania zatytułowane „Styl życia, świadomość zdrowego stylu życia a budowa ciała studentów wrocławskich uczelni wyższych" przeprowadzili studenci z koła naukowego antropologów „Juvenis”, które działa na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Na ich pytania odpowiedziało 185 osób w wieku 18-27 lat, w większości – 97, kobiet. Reprezentowali Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Ekonomiczny oraz Politechnikę Wrocławską.

- Celem badania była ocena wiedzy studentów wybranych uczelni wrocławskich dotyczącej zasad zdrowego stylu życia i stopnia stosowania ich w praktyce, ocena budowy ciała studentów w kontekście morfologicznych wyznaczników kondycji biologicznej – wyjaśniają realizatorzy projektu. - A następnie porównanie pomiędzy uczelniami, by określić powiązanie zróżnicowanej wiedzy i postaw z budową ciała.

Medycy pływają, ekonomiści wybierają siłownie

Autorzy ankiety pytali o różne formy aktywności fizycznej i formy odpoczynku. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Medycznego deklarowali, że codziennie spacerują (młodym ludziom z UWr zdarza się to średnio raz w tygodniu). Poza tym przedstawiciele tych uczelni chodzą na pływalnię (UMed), siłownię (UE), a przyrodnicy wybierają fitness.

Natomiast studenci politechniki jako formę relaksu wybierają sen (ponad osiem godzin w tygodniu), najkrócej w dni powszednie śpią studenci kierunków medycznych (mniej niż siedem godzin w dni powszednie).

W badaniu padły także pytania o codzienną dietę. Najwięcej wody i najmniej napojów słodzonych piją studenci medycyny. Zarazem także oni najczęściej sięgają po kubek z kawą, której pochłaniają średnio nawet pół litra dziennie.

Jeśli brać pod uwagę posiłki to o konieczności zachowania ich prozdrowotnych walorów na ogół nie pamiętają młodzi ludzie z indeksami Uniwersytetu Wrocławskiego. Spośród uczestników badania to oni najchętniej jedzą na mieście, codziennie korzystają z oferty fast foodów, a w ich menu często jest mięso i słone przekąski, natomiast z rzadka owoce i warzywa. W tej samej kategorii najbardziej świadomi wpływu diety na kondycję są studenci Uniwersytetu Medycznego. Oni także – oraz studenci Uniwersytetu Przyrodniczego, mają największą wiedzę o prawidłowej kompozycji codziennych posiłków.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl