wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uniwersytet Medyczny zdobył dotację na Centrum Wsparcia Badań Klinicznych
Uniwersytet Medyczny zdobył dotację na Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

Uniwersytet Medyczny jest jednym z 10 ośrodków docenionych przez Agencję Badań Medycznych, która przeznaczyła niemal 9 milionów złotych w ramach konkursu wspierającego tworzenie i rozwój Centrów Wsparcia Badań Klinicznych. 

Reklama

Agencja Badań Medycznych przeznaczyła 100 mln zł na stworzenie sieci dziesięciu wyspecjalizowanych Centrów Wsparcia Badań Klinicznych, wśród nich jest wrocławska uczelnia.

– Wierzę, że Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu będzie ważną częścią tej sieci – podkreślił prof. Piotr Ponikowski.

Nowo powstałe centra mają pozwolić na lepszą koordynację badań klinicznych w Polsce. Pieniądze będą przeznaczone na zbudowanie zespołu, doposażenie jednostki i zakup oprogramowania wspierającego obsługę badań klinicznych. Docelowo powstanie ośrodek prowadzący zarówno badania niekomercyjne, jak i komercyjne.

– To dla nas niezwykle ważna i bardzo dobra wiadomość. Powstanie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych pozwoli zintegrować nasze zespoły działające w szpitalu i na uczelni, dając nam zupełnie nową jakość – tłumaczy rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski.

Miejsce spotkań naukowców, pacjentów i przedsiębiorców

Stworzenie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych ma na celu ułatwienie kontaktu na linii pacjent, naukowiec czy przedstawiciel biznesu, tak aby trafili do tego samego miejsca. Planowane przez Agencję Badań Medycznych sieciowanie i uwspólnienie procedur dla całej wyłonionej w konkursie sieci otwiera nowe możliwości prowadzenia badań.

– To pierwszy krok w długofalowej strategii. Nie bez powodu mówimy o sieci ośrodków - chcemy wspólnie stworzyć dużą polską markę – podkreślił dr Sierpiński prezes Agencji Badań Medycznych.

I dodał, że w kolejnych krokach Agencja Badań Medycznych planuje ogłaszanie konkursów dedykowanych jednostkom tworzącym sieć, bo jako takie dawać będą gwarancję jakości i sukcesu. ABM przeznaczyła 100 mln zł na stworzenie sieci dziesięciu wyspecjalizowanych Centrów Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK). Nowo powstałe centra pozwolą na lepszą koordynację badań klinicznych w Polsce.

Agencja Badań Medycznych jest państwową agencją odpowiedzialną za rozwój badań w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Celem ABM jest budowa innowacyjnego systemu opieki zdrowotnej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl