wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uniwersytet Medyczny: Konsultacje psychologiczne dla studentów
Uniwersytet Medyczny: Konsultacje psychologiczne dla studentów

Kampus Uniwersytetu Medycznego, fot. Tomasz Walków

Coraz więcej studentów szuka pomocy w gabinetach psychoterapeutów. Skarżą się na problemy ze stabilizacją w dorosłym życiu, kryzysy w relacjach z partnerami, depresje. Uniwersytet Medyczny organizuje serię bezpłatnych konsultacji i porad.

Reklama

Poradnie, w których można się spotkać z psychologami i psychoterapeutami działają m.in. na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Przyrodniczym. Do Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego na Uniwersytecie Wrocławskim co tydzień zgłasza się kilka-, kilkanaście osób. – Rzeczywiście, dużo. Z drugiej strony dobrze, że młodzi ludzie nie wstydzą się tego, że potrzebują wsparcia specjalistów, kiedy sobie nie radzą – mówi dr Marta Kochan-Wójcik, kierownik Pracowni.

Kłopoty emocjonalne studentów wynikają najczęściej z separacji z rodziną, trudności z wyborem pracy, problemów w relacjach z partnerami i rówieśnikami. Do uniwersyteckiej Pracowni przy ul. Dawida zgłaszać się mogą osoby ze wszystkich wrocławskich uczelni. Porad udzielają studenci najwyższych roczników, zawsze pod nadzorem wykładowców Instytutu Psychologii UWr. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej Pracowni.

Prof. Joanna Rymaszewska, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego przyznaje, że pomocy psychologicznej szuka coraz więcej studiujących, ale także doktorantów i pracowników naukowych. Powołuje się na środowiskowe badania. Wynika z nich, że bywają oni mocno obciążeni pracą, zestresowani, wypaleni zawodowo. Konsekwencjami są m.in. depresje i zaburzenia lękowe. Prof. Rymaszewska zwraca uwagę na pierwsze ich objawy: problemy ze snem, zmniejszenie wydolności, niepokój, drażliwość, a nawet napady agresji i niepohamowane wybuchy złości. Z darmowych konsultacje psychologicznych w Katedrze i Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego mogą korzystać nie tylko studenci i pracownicy naukowi, ale także wrocławianie nie związania z żadną uczelnią.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl