wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza budowa Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości „inQube” UE
Rusza budowa Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości „inQube” UE

Wiz. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu rozpoczyna kolejną inwestycję. Tym razem za kwotę blisko 13 mln złotych powstanie nowy budynek Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości „InQube” dla mikro- i małych firm, w tym startupów branży ICT. Będzie to pierwsza tak nowoczesna przestrzeń co-workingowa i biurowa zarządzana przez uczelnię w kraju.

Reklama

„InQube” powstanie w obecnym budynku „O” Uniwersytetu Ekonomicznego, znajdującym się bezpośrednio przy wejściu na teren kampusu u zbiegu ulic Ślężnej i Wielkiej. Prace nad modernizacją właśnie ruszają i zakończą się w sierpniu 2019 r., a już we wrześniu budynek będzie zasiedlony przez pierwsze firmy. Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości został powołany uchwałą Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu we wrześniu 2016 roku. Obecnie funkcjonuje w tymczasowej siedzibie w budynku Biblioteki Głównej na terenie kampusu.

– Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu kształci nie tylko kadry dla biznesu, ale także stawia na tworzenie własnych firm przez studentów, absolwentów i naukowców. Inkubator jest i dalej będzie miejscem wymiany idei, wdrażania nowatorskich i innowacyjnych pomysłów biznesowych. Chcemy, by służył on rozwojowi firm poprzez zapewnienie doradztwa i wsparcia mentorów, ekspertów czy partnerów Inkubatora – wyjaśnia rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. Andrzej Kaleta.

Obecny budynek "O" Uniwersytetu Ekonomicznego, fot. UE

Obecny budynek "O" Uniwersytetu Ekonomicznego, fot. UE

Nowoczesna przestrzeń co-workingowa i biurowa dla startupów

Budynek zapewni możliwość wynajmu 30 niewielkich biur. Do dyspozycji wynajmujących będzie także 7 sal spotkań z klientami i pracownikami, w pełni wyposażonych w sprzęt audiowizualny, umożliwiający przeprowadzenie warsztatów, prezentacji, konferencji.

Na parterze o powierzchni ponad 200 mkw. w nowym budynku powstanie strefa co-work, w której młodzi przedsiębiorcy znajdą miejsce do pracy i rozwijania pomysłów biznesowych. W budynku będzie recepcja, zajmująca się administracją biur i firm, oraz przestrzeń wspólna do wymiany pomysłów. Użytkownicy inkubatora będą mieli dostęp do sprzętu biurowego, kuchni, strefy relaksu oraz łazienki z prysznicami.

Na potrzeby działania „InQube” zostanie zakupiony serwer i macierze dyskowe, dostępny będzie szybki internet, wi-fi oraz „chmura” w całym budynku. – Wszystko po to, aby stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju młodych biznesów IT – podkreśla dyrektor „InQube” Joanna Hołub-Iwan.

Inspirujące ma być również otoczenie Inkubatora. Zaaranżowane zostało tak, aby sprzyjało rozmowom na świeżym powietrzu. Ponadto do dyspozycji firm i klientów będzie duży parking i miejsca dla rowerów.

Wykonawcą inwestycji została wyłoniona w drodze przetargu firma AKBiK sp. z o.o., która w zeszłym roku przebudowała i zmodernizowała popularny 8-piętrowy budynek dydaktyczny „Z”.Część środków na nową inwestycję Uniwersytet Ekonomiczny pozyskał dzięki dotacji z Dolnośląskiej Inwestycji Pośredniej – ok. 5,3 mln złotych.

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości we Wrocławiu

Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego to niejedyna tego typu instytucja w stolicy Dolnego Śląska. Akademickie inkubatory działają również m.in. przy Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Przyrodniczym czy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Ich wspólnym celem jest wspieranie przedsiębiorczości akademickiej wśród studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz absolwentów, a także aktywizacja do podejmowania działalności gospodarczej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl