wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Un. Medyczny: Aukcja charytatywna na rzecz małych pacjentów
Un. Medyczny: Aukcja charytatywna na rzecz małych pacjentów

Podczas aukcji na Uniwersytecie Medycznym do kupienia będzie widok rektoratu uczelni autorstwa Marii Widawskiej, fot. UMW

Na licytację przeznaczono prace studentów architektury, które powstały podczas letniego pleneru na terenie zabytkowego kampusu Uniwersytetu Medycznego. Dochód z piątkowej aukcji przeznaczony jest na rzecz dzieci z rzadkimi chorobami genetycznymi.  

Reklama

Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i ich Rodzin „Wspólnie” powstało z inicjatywy genetyków, neonatologów oraz pracowników Zakładu Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego. Jego celem jest wsparcie rodzin pacjentów od strony formalnej, administracyjnej i psychologicznej. Specjaliści uławiają im dostęp do specjalistów i terapii.

– Wielu lekarzy ma ograniczoną wiedzę na temat chorób rzadkich. Leków nie ma lub ich ceny są bardzo wysokie, a pacjenci i ich rodziny są niejednokrotnie pozostawieni sami sobie w walce z chorobą - mówi prof. Robert Śmigiel, współzałożyciel stowarzyszenia „Wspólnie”. - Zebrane podczas aukcji chcemy przeznaczyć na opracowanie darmowych poradników dla rodziców dzieci z chorobami rzadkimi oraz pomoc specjalistów opiekujących się tymi dziećmi w rejonie - dodaje prof. Śmigiel.

Na licytację wystawionych jest 16 oryginalnych prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej: grafik, obrazów, akwarel. Powstały latem podczas sesji na terenie kampusu Uniwersytetu Medycznego. Autorzy przekazali je nieodpłatnie organizatorom aukcji.

Aukcja rozpocznie się w piątek 27 stycznia o godz. 13.30. w sali wykładowej Centrum Naukowej Informacji Medycznej przy ul.  Marcinkowskiego 2-6. Udział w licytacji jest otwarty. Cena wywoławcza każdej z prac to 200 zł. Można je obejrzeć TUTAJ

UMed/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl