wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Umowa Nokii z Uniwersytetem Przyrodniczym

Współpraca Uniwersytetu Przyrodniczego i wrocławskiego oddziału firmy Nokia Solutions and Networks będzie miała kilka wymiarów. W planach jest prowadzenie wspólnych innowacyjnych projektów, wymiana doświadczeń i praktyki dla studentów.

Na przykład studenci bioinformatyki będą mieli szansę na realizowanie prac dyplomowych oraz praktyk zawodowych w Nokii. To okazja na dostęp do zaawansowanych technologicznie laboratoriów badawczych oraz poznanie zasad pracy w światowym koncernie. Władze uczelni zakładają, że na praktykach nie musi się skończyć, chciałyby, aby osoby z dyplomem Uniwersytetu Przyrodniczego miały szansę, dzięki doświadczeniom zdobytym w trakcie studiów, na pracę w Nokii.

Bartosz Ciepluch dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Solutions and Networks we Wrocławiu mówił: – Nauki biologiczne, biomedycyna, bioinformatyka to kierunki, w których będą rozwijać się najnowsze technologie.

Uniwersytet Przyrodniczy jest kolejną uczelnią, która nawiązała współpracę z Nokią, wcześniej takie porozumienie zawarła Politechnika Wrocławska oraz pięć innych szkół wyższych z całej Polski.

UP/wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl