wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uczelnie: Trwa rekrutacja na studia
Uczelnie: Trwa rekrutacja na studia

Uniwersytet Wrocławski, Kampus Grunwaldzki, fot. Tomasz Walków

Największe uczelnie we Wrocławiu rozpoczęły już rejestrację kandydatów na studia. Jak zwykle do najpopularniejszych należą: psychologia, weterynaria, dziennikarstwo. Duże zainteresowanie budzą także nowe specjalności.

Reklama

Uniwersytet Wrocławski zgłoszenia potencjalnych studentów rejestruje od końca kwietnia. Na dziesięciu wydziałach do wyboru jest 80 kierunków. Na liście najpopularniejszych najwyżej jak zwykle: psychologia, prawo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ale wiele osób wybrało chemię i toksykologię sądową oraz kryminologię. Pierwszy uruchomiono przed rokiem we współpracy z Uniwersytetem Medycznym, kryminologia to nowość, będzie wykładana na Wydziale Prawa.

Rejestracja kandydatów na studia na UWr potrwa do 6 lipca.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na 27 kierunkach ma 2480 miejsc. Tu rejestracja kandydatów rozpoczęła się 1 maja i zamknięta zostanie 6 lipca.

Od wielu lat niezmiennie najtrudniej będzie się dostać na weterynarię. Już teraz na 150 miejsc jest stu chętnych. Zwykle ostatecznie na jedno miejsce przypada kilkoro kandydatów.

– Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także żywienie człowieka i dietetyka, nowość w ofercie naszych studiów. To jedyny tego typu kierunek studiów I stopnia w kraju, który łączy wiedzę z zakresu żywienia człowieka i dietetyki, jakości zdrowotnej żywności oraz technologii żywności gastronomicznej – informuje Paulina Boroń-Kacperek, dyrektor Biura Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego. – Absolwent tego kierunku znajdzie pracę m.in. zakładach żywienia zbiorowego, jednostkach doradztwa żywieniowego, hotelarstwie, placówkach zajmujących się edukacją żywieniową, ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych, zakładach przemysłu spożywczego i gastronomii.

Trójkę najchętniej wybieranych kierunków na UP zamyka biologia człowieka, poza tym wiele osób wpisało się na biotechnologię, geodezję i kartografię oraz zootechnikę.

Aż 7,2 tysiąca nowych studentów zamierza przyjąć Politechnika Wrocławska, na której rejestracja kandydatów rozpoczęła się 15 maja (potrwa do 6 lipca). Zainteresowani studiami inżynierskimi do wyboru mają 51 kierunków na 16 wydziałach. Uczelnia w tym roku utworzyła aż cztery nowe kierunki: cyberbezpieczeństwo (Wydział Elektroniki), inżynierię biomedyczną (Wydział Mechaniczny), matematykę i statystykę (Wydział Matematyki) oraz budowę maszyn i pojazdów (Wydział Techniczno-Przyrodniczy). Dotychczasowa ochrona środowiska przeobrażona została na technologię ochrony środowiska. Rejestracja kandydatów na Politechnikę do 6 lipca.

Blisko tysiąc zgłoszeń zarejestrowano już na Uniwersytecie Ekonomicznym. – Niezmiennie od kilku lat dużą popularnością cieszy się kierunek zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz logistyka – podaje Jolanta Nowacka, rzeczniczka prasowa UE we Wrocławiu.

Osoby, biorące pod uwagę studia ekonomiczne, na zgłoszenie mają czas do 7 lipca.

Uniwersytet Medyczny zapisy na studia na Wydziale Lekarskim i Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym rozpocznie 22 maja. Dopiero na 1 czerwca startuje rejestracja kandydatów na studia na Akademii Wychowania Fizycznego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl