wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uczelnie: zapisy na studia
Uczelnie: zapisy na studia

Budynek Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, fot. jk

Prawie 1700 zgłoszeń na studia zarejestrowano na Uniwersytecie Wrocławskim, po kilkuset chętnych mają już uniwersytety Przyrodniczy i Ekonomiczny.

Reklama

Kandydaci na studia na Uniwersytecie Wrocławskim w elektronicznym systemie rekrutacyjnym zapisują się od 10 kwietnia. Przez miesiąc zarejestrowano 1700 zgłoszeń. Ich liczba nie jest równorzędna liczbie kandydatów, jedna osoba może złożyć nawet kilka deklaracji.

Od kilku lat nie zmienia się lista najchętniej wybieranych kierunków. Po miesiącu zapisów najwięcej osób wskazało prawo, a kolejne to psychologia oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym rejestracja ruszyła przed tygodniem. W tym czasie deklaracje złożyło 300 chętnych.

- To czas matur, więc prawdziwego ruchu spodziewamy się dopiero w następnych tygodniach – zwraca uwagę Jolanta Cianciara, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego. I na tej uczelni zestaw najpopularniejszych specjalizacji nie zmienia się od kilku lat.  - W tej chwili najwięcej osób rejestruje się na tych kierunkach: weterynaria, biologia człowieka, biotechnologia, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami oraz geodezja i kartografia.

Uniwersytet Ekonomiczny rozpoczął rejestrację kandydatów 30 kwietnia. W tym roku do rozdania ma prawie cztery tys. indeksów, na czterech wydziałach.

- W elektronicznym systemie rejestracji kandydatów zalogowało się do tej pory - podobnie jak o tej porze w roku ubiegłym - 548 kandydatów - informuje Jolanta Nowacka, rzecznik prasowy uczelni. - Najwięcej osób zalogowało się na kierunku finanse i rachunkowość oraz ekonomia i zarządzanie.

Politechnika Wrocławska swój elektroniczny system rekrutacji uruchamia 15 maja.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl