wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uczelnie organizują swoje inauguracje
Uczelnie organizują swoje inauguracje

Kampus Uniwersytetu Medycznego, fot. Tomasz Walków

Poza inauguracją środowiskową szkoły wyższe we Wrocławiu zaplanowały uczelniane uroczystości. W najbliższy poniedziałek, 5 października, oficjalnie zaczynają studia „artyści".

Reklama

Oficjalne rozpoczęcie roku akademickiego jak zwykle najwcześniej zorganizowała Akademia Wychowania Fizycznego. Jej władze, wykładowcy i studenci spotkali się w Auli Leopoldyńskiej już 25 września.

1 października przed południem w Auli Leopoldyńskiej rozpoczęcie roku świętował Uniwersytet Wrocławski, równoległa uroczystość odbyła się na Politechnice Wrocławskiej. W przyszłym tygodniu Aula Leopoldyńska będzie miejscem spotkań wykładowców i studentów od poniedziałku do środy. W poniedziałek wspólną uroczystość organizują uczelnie artystyczne: Akademia Sztuk Pięknych, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna i Akademia Muzyczna. Początek o godz. 11.

Na wtorek 6 października (g. 11) planowana jest inauguracja Uniwersytetu Ekonomicznego, a na środę 7 października (g. 11) Uniwersytetu Medycznego. Studenci medycyny nie będą mieli zajęć nie tylko w środę, ale i w czwartek 8 października, kiedy na uczelni zaplanowano II Wrocławski Kiermasz Medyczny.

Na poniedziałek 5 października na terenie uczelnie przy ul. Czajkowskiego 109 planowana jest uroczystość inuguracji roku akademickiego w Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl