wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Twórcy gier na start! Ruszają bezpłatne warsztaty online dla programistów, grafików i projektantów gier. Zaprasza Akademia Free2Play

Twórcy gier na start! Ruszają bezpłatne warsztaty online dla programistów, grafików i projektantów gier. Zaprasza Akademia Free2Play

Kamil Eckhardt,

18.09 rusza Akademia Free2Play organizowana przez wrocławskie studio developerskie Ten Square Games. materiały organizatora
18.09 rusza Akademia Free2Play organizowana przez wrocławskie studio developerskie Ten Square Games.

Twój smartfon mieści więcej gier niż kontaktów? Zastanawiasz się, jak wygląda tworzenie gier od podszewki? A może myślałeś, żeby zająć się tym na poważnie i zarabiać na tworzeniu gier? Weź udział w bezpłatnych kursach, rozwiązuj zadania i jedź do Wrocławia na warsztaty, które poprowadzą gamingowi specjaliści.

Reklama

Bezpłatne warsztaty online dla każdego

18.09 rusza Akademia Free2Play organizowana przez wrocławskie studio developerskie Ten Square Games. Warsztaty są bezpłatne i w całości odbywają się online. Zapisy ruszą pod adresem: akademiaf2p.pl . Uczestnicy mogą wybrać jeden z trzech obszarów tworzenia gier: programistyczny, graficzny i projektowania. Każda ze ścieżek składa się z pięciu lekcji zakończonych zadaniami do samodzielnego wykonania.

Osoby, które przejdą cały kurs i rozwiążą wszystkie polecenia z wybranego obszaru mają szansę na udział w trzydniowych warsztatach stacjonarnych we Wrocławiu. Odbędą się one w listopadzie w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tam pod okiem wykładowców z Akademii i gości specjalnych uczestnicy pracować będą w zespołach zbudowanych z programistów, projektanta i grafika. Ich zadaniem będzie wymyślenie od podstaw i stworzenie autorskiej gry na urządzenia mobilne.

Teamy, które poradzą sobie z tym zadaniem najlepiej mają szansę nie tylko na atrakcyjne gry rzeczowe, ale także na staż w Ten Square Games.

Praca czeka na twórców gier!

Dynamika wzrostu globalnego rynku gier jest bardzo wysoka. Z raportu Newzoo wynika, że w 2020 roku osiągnie on wartość blisko 129 bln $. Najszybszy rozwój notuje segment gier na urządzenia przenośne. Blisko 50% zysków ma pochodzić właśnie z giermobile, zmniejszy się natomiast udział tradycyjnych gier na PC.

Tak optymistyczne szacunki przekładają się na wzrastające zapotrzebowanie w branży gamingowej. Poszukiwani są projektanci gier, graficy i programiści. Kursy w ramach Akademii Free2Play adresowane są do wszystkich, zarówno do umysłów ścisłych, jak i humanistów myślących o przebranżowieniu się. Chłonny rynek technologiczny wciąż cechuje się brakami kadrowymi w zakresie gamedevelopmentu. Udział w kursach organizowanych przez Ten Square Games może być przepustką do świata IT, który obfituje nie tylko w ciekawe technologie, ale przede wszystkim w miejsca pracy oraz możliwość rozwoju zawodowego.

Lekcje w ramach Akademii F2P zostały tak opracowane, by naukę mogły rozpocząć osoby niezwiązane do tej pory z tworzeniem gier. Wiedza podana jest w przystępny i łatwy do przyswojenia sposób. Zapisy trwają na: https://akademiaf2p.pl

Więcej informacji również na: https://tensquaregames.com i twitter.com/akademiaf2p

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl