wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwa remont „Zetki” na UE
Trwa remont „Zetki” na UE

Trwa remont Zetki fot. materiały prasowe

18 milionów 800 tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa budynku dydaktycznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – popularnej „Zetki”. Do 2017 roku stara budowla ozdobiona zdjęciami studentów zmieni się w nowoczesny szklano-aluminiowy wieżowiec.

Reklama

Specjalistyczne ekipy remontowe wrocławskiej firmy AKBiK sp. zo.o. właśnie zakończyły  najważniejszy etap przebudowy – prace wyburzeniowe, wzmocnienie konstrukcji fundamentów i szkieletu budynku. Z ośmiu pięter wyburzono wszystkie ściany działowe, od strony ulicy Ślężnej i Kamiennej zniknęła fasada  a wraz z nią fotografie zdobiące budynek. Betonowe pale  wzmocniły fundamenty budynku. W tej chwili ekipy wrocławskiej firmy AKBiK ocieplają nowy dach, montują fasadę od strony ulicy Ślężnej i Kamiennej, prowadzą prace związane z budową ścianek działowych, pionami centralnego ogrzewania, instalacjami wodno-kanalizacyjnymi i przeciwpożarowymi, oraz instalacją elektryczną i siecią logiczną. Przed zimą cały budynek zostanie zamknięty.  

Prace potrwają do 2017 roku. Szklano-aluminiowy wieżowiec od strony ulicy Ślężnej zdobić   będzie ułożona z liter przestrzennych nawa uczelni, od strony ulicy Kamiennej  jej logo. Wewnątrz budynku będą znajdowały się laboratoria  komputerowe, pokoje dla pracowników naukowo-dydaktycznych i administracji Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów,  sala rady  wydziału,  bufet/kawiarnia,  serwerownia i  dwie windy. Budynek będzie wyposażony m.in. w  nowoczesne systemy alarmowania pożarowego, dźwiękowego  systemu ostrzegawczego, pełną infrastrukturę telekomunikacyjną i informatyczną, sale dydaktyczne multimedialne, systemy oddymiania i napowietrzania,  telewizji dozorowej,   sygnalizacji włamania i napadu , w automatykę zarządzania budynkiem i oświetleniem. Obiekt  będzie  w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.  

Wieżowiec powstał  w technologii  lat 70-tych. Przez ponad 30 lat wpisał się w krajobraz Wrocławia. Znany był z wielkoformatowych zdjęć studentów i wykładowców Uczelni zdobiących starą elewację.    Budynek ma  36 metrów wysokości, 6 i pół tysiąca m kw. powierzchni. W  jego centralnej części znajduje się szyb windowy i wentylacyjny oraz sanitariaty.   Elewację budynku podobnie jak w budowanym w tym czasie Poltegorze, wykonano z paneli aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Konstrukcja ścian osłonowych jak i przestarzałe instalacje wewnętrzne pochłaniały ogromne koszty związane z eksploatacją.

Wrocławska firma AKBiK Sp. z o.o  przebuduje wieżowiec za 18 800 tysięcy złotych brutto.   Nadzorem inwestycyjnym  przebudowy budynku dydaktycznego „Z” zajmują się  pracownicy inżynieryjno - techniczni  Działu Technicznego  Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy między innymi brali udział w pracach przygotowawczych i projektowych.

Materiały prasowe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl