wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sprawdź, jakie studia wybierają maturzyści

W poniedziałek, 16 czerwca, zakończyła się rejestracja kandydatów na architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Na przyszły tydzień planowane są egzaminy praktyczne z rysunku, to jeden z etapów rekrutacji na ten kierunek. Architektura to ciągle jedne z najczęściej wybieranych studiów, w tym roku o 210 indeksów zabiega 400 osób.

– Bardzo popularna jest inżynieria biomedyczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Już zarejestrowało się stu chętnych, miejsc jest 150, ale zakładam, że tak jak w ubiegłym roku zgłoszeń będzie znacznie więcej – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.W sumie Politechnika Wrocławska na studia inżynierskie i licencjackie przyjmie prawie 7 tys. osób.

Hit na Przyrodniczym: Biologia człowieka

Na Uniwersytecie Przyrodniczym zarejestrowano już 1775 zgłoszeń. Najwięcej zgłoszeń jest na weterynarię, geodezję i kartografię oraz biotechnologię.Po raz pierwszy prowadzony jest nabór na studia na kierunku biologia człowieka, ale i na nie decyduje się wiele osób. Pod względem ilości kandydatów na jedno miejsce biologia człowieka zajmuje trzecie miejsce.Rejestracja kandydatów na wszystkie kierunki studiów potrwa do 8 lipca, do godz. 12.00. Wyjątkiem jest architektura krajobrazu, gdzie zapisy zamknięte zostaną w przyszłym tygodniu.

Nie zmienia się za to lista najbardziej popularnych kierunków na Uniwersytecie Wrocławskim, na który jest już ponad 6,5 tys. zgłoszeń. Najwięcej na prawo (746), psychologię (436), dziennikarstwo i komunikację społeczną (395) oraz komunikację wizerunkową (328).

Grubo ponad 1,5 tysiąca zgłoszeń zarejestrowano już w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Ekonomicznego. – Jak co roku, największą popularnością cieszą się studia na kierunku Finanse i Rachunkowość, wykładanego na dwóch wydziałach. Na wydziale Zarządzania i Finansów jest już 311 zgłoszeń, a na Wydziale Nauk Ekonomicznych aż 350zgłoszeń – informuje Jolanta Nowacka, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Ekonomicznego.

w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl