wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwa rekrutacja na studia we Wrocławiu
Trwa rekrutacja na studia we Wrocławiu

Kredka i Ołówek, akademiki Uniwersytetu Wrocławskiego

Uczelnie we Wrocławiu niemal co roku rozwijają listę oferowanych kierunków studiów. Aby je uatrakcyjnić łączą siły. Przed rokiem furorę zrobiła chemia i toksykologia sądowa Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego.

Reklama

W tym roku Uniwersytet Wrocławski także uruchamia nowe studia,  znów na Wydziale Chemii i znów w partnerstwie z inną uczelnią. Chemia – studia międzynarodowe (czterosemestralne studia II stopnia) realizowane będą wspólnie z Wydziałem Chemii uniwersytetu na Sardynii. Przez trzy semestry zajęcia odbywają się we Wrocławiu, jeden (trzeci) na Sardynii. Osoby, które wyjadą do Włoch otrzymają stypendia w wysokości 500 euro.

Trzy nowe specjalności oferuje Wydział Filologiczny UWr. To judaistyka, studia środkowo-europejskie oraz publikowanie cyfrowe i sieciowe. Na Wydziale Prawa od października ruszają anglojęzyczne biznes i administracja. Uczelnia z nowości oferuje także turystykę, socjologię grup dyspozycyjnych oraz interdyscyplinarne studia europejskie (II stopnia).

Uniwersytet Wrocławski partnera dla nowego kierunku znalazł także we Wrocławiu. Wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym od nowego roku akademickiego otwiera interdyscyplinarne studia z zakresu konsultingu prawnego i gospodarczego (studia niestacjonarne, II stopnia). W tym przypadku za rekrutację odpowiada Uniwersytet Ekonomiczny. - Absolwent tego kierunku będzie łączył wiedzę prawniczą z umiejętnościami analitycznymi i menedżerskimi, będzie przygotowany do pracy na stanowiskach wsparcia kadry menedżerskiej, zarówno wewnętrznych, np. doradca zarządu, stanowiskach kierowniczych związanych z organizacją wewnętrzną podmiotu – informuje Jolanta Nowacka, rzeczniczka prasowa uczelni. - Kierunek przygotowuje również do prowadzenia własnej działalności w usługach doradczych i zasiadania w organach nadzorczych spółek kapitałowych. W programie znajdują się przedmioty związane z prawem, ekonomią, zarządzaniem i finansami.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl