wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwa rejestracja kandydatów na studia medyczne

Ponad 4,7 tys. zgłoszeń zarejestrowano w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zapisy na studia trwają do 12 lipca.

Reklama

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu do wyboru jest dziesięć kierunków prowadzonych w języku polskim i dwa kierunki w języku angielskim: farmacji, analityki medycznej, dietetyki, fizjoterapii, zdrowia publicznego, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, położnictwa oraz kierunków lekarskiego i lekarsko-dentystycznego prowadzonych zarówno po polsku, jak i po angielsku w ramach English Division.

Zmiana programu studiów lekarskich

Jego podstawowe założenie to nacisk na praktyczną naukę zawodu, najpierw w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej, a następnie podczas zajęć z pacjentami.

Program zaplanowano tak, by już podczas zdobywania wiedzy z nauk podstawowych, łączyć ją z elementami wiedzy klinicznej. Natomiast wszyscy adepci dietetyki od nowego roku akademickiego studiować będą na Wydziale Farmaceutycznym, wspólnie z farmaceutami i analitykami medycznymi, a nie tak jak dotychczas na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Za półmetkiem rejestracji

Łącznie na wszystkich poziomach i formach studiów UMW przygotowało niemal dwa miejsc dla nowych studentów (podobnie jak przed rokiem).

Zmiana dotyczy głównie kierunku lekarskiego, na którym względem ubiegłej rekrutacji zwiększono limit przyjęć o 30 miejsc na studiach stacjonarnych i ok. 40 miejsc na studiach niestacjonarnych.

Aktualnie otwarty jest nabór na wszystkie kierunki I stopnia i jednolite magisterskie, prowadzone w formie stacjonarnej oraz na studia niestacjonarne na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

- Łącznie zarejestrowało się już ponad 4 700 osób. Nie wszyscy zdeklarowali jeszcze kierunek, na który chcą aplikować. Decyzję będą musieli podjąć po uzyskaniu wyników matur 5 lipca. Spośród tych, którzy już wybrali kierunek, niemal połowa zdecydowała się na kierunek lekarski – komentuje aktualny stan rekrutacji Anna Tumidajewicz z Działu Marketingu UMW.

Dla kandydatów ze świadectwem zagranicznym rejestracja zakończy się 5 lipca, a dla tych z polską maturą 12 lipca. Pierwsze listy rekrutacyjne zostaną opublikowane 14 lipca na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego.

umed/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl