wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwa rejestracja kandydatów na studia medyczne
Trwa rejestracja kandydatów na studia medyczne

Kampus Uniwersytetu Medycznego, fot. Tomasz Walków

Ponad 4,7 tys. zgłoszeń zarejestrowano w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zapisy na studia trwają do 12 lipca.

Reklama

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu do wyboru jest dziesięć kierunków prowadzonych w języku polskim i dwa kierunki w języku angielskim: farmacji, analityki medycznej, dietetyki, fizjoterapii, zdrowia publicznego, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, położnictwa oraz kierunków lekarskiego i lekarsko-dentystycznego prowadzonych zarówno po polsku, jak i po angielsku w ramach English Division.

Zmiana programu studiów lekarskich

Jego podstawowe założenie to nacisk na praktyczną naukę zawodu, najpierw w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej, a następnie podczas zajęć z pacjentami.

Program zaplanowano tak, by już podczas zdobywania wiedzy z nauk podstawowych, łączyć ją z elementami wiedzy klinicznej. Natomiast wszyscy adepci dietetyki od nowego roku akademickiego studiować będą na Wydziale Farmaceutycznym, wspólnie z farmaceutami i analitykami medycznymi, a nie tak jak dotychczas na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Za półmetkiem rejestracji

Łącznie na wszystkich poziomach i formach studiów UMW przygotowało niemal dwa miejsc dla nowych studentów (podobnie jak przed rokiem).

Zmiana dotyczy głównie kierunku lekarskiego, na którym względem ubiegłej rekrutacji zwiększono limit przyjęć o 30 miejsc na studiach stacjonarnych i ok. 40 miejsc na studiach niestacjonarnych.

Aktualnie otwarty jest nabór na wszystkie kierunki I stopnia i jednolite magisterskie, prowadzone w formie stacjonarnej oraz na studia niestacjonarne na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

- Łącznie zarejestrowało się już ponad 4 700 osób. Nie wszyscy zdeklarowali jeszcze kierunek, na który chcą aplikować. Decyzję będą musieli podjąć po uzyskaniu wyników matur 5 lipca. Spośród tych, którzy już wybrali kierunek, niemal połowa zdecydowała się na kierunek lekarski – komentuje aktualny stan rekrutacji Anna Tumidajewicz z Działu Marketingu UMW.

Dla kandydatów ze świadectwem zagranicznym rejestracja zakończy się 5 lipca, a dla tych z polską maturą 12 lipca. Pierwsze listy rekrutacyjne zostaną opublikowane 14 lipca na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego.

umed/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl