wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trudne macierzyństwo. Projekt Instytutu Pedagogiki
Trudne macierzyństwo. Projekt Instytutu Pedagogiki

Uniwersytet Wrocławski, fot. jk

Historie pięciu matek z Wrocławia posłużyły za podstawę serii krótkich filmów w cyklu „Macierzyństwo unplugged”. Będzie można je obejrzeć w środę, 3 grudnia, w Centrum Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Wrocławia.

Reklama

Podstawą do scenariuszy były wywiady prowadzone przez specjalistki z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, z matkami, które z różnych względów znalazły się na marginesie życia społecznego. Wśród nich są kobiety bezdomne, Romka, niewidoma oraz kobieta walcząca z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Celem rozmów było poznanie i analiza przyczyn wykluczenia oraz próba znalezienia sposobów radzenia sobie marginalizacją środowiskową.

W filmowych etiudach wystąpiły studentki wrocławskiej szkoły teatralnej. Etiudy zostaną zaprezentowane w środę, 3 grudnia, o godz. 18.00 w Centrum Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Wrocławia, działającego przy UWr przy  ul. Krętej 1/3 we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl