wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trudne macierzyństwo. Projekt Instytutu Pedagogiki
Trudne macierzyństwo. Projekt Instytutu Pedagogiki

Uniwersytet Wrocławski, fot. jk

Historie pięciu matek z Wrocławia posłużyły za podstawę serii krótkich filmów w cyklu „Macierzyństwo unplugged”. Będzie można je obejrzeć w środę, 3 grudnia, w Centrum Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Wrocławia.

Reklama

Podstawą do scenariuszy były wywiady prowadzone przez specjalistki z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, z matkami, które z różnych względów znalazły się na marginesie życia społecznego. Wśród nich są kobiety bezdomne, Romka, niewidoma oraz kobieta walcząca z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Celem rozmów było poznanie i analiza przyczyn wykluczenia oraz próba znalezienia sposobów radzenia sobie marginalizacją środowiskową.

W filmowych etiudach wystąpiły studentki wrocławskiej szkoły teatralnej. Etiudy zostaną zaprezentowane w środę, 3 grudnia, o godz. 18.00 w Centrum Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Wrocławia, działającego przy UWr przy  ul. Krętej 1/3 we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl