wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Szkolenia i warsztaty dla studentów
Szkolenia i warsztaty dla studentów

Uczelniane biura karier, samorządy studentów i działające w szkołach wyższych organizacje regularnie zapraszają studentów do udziału w szkoleniach, warsztatach, prezentacjach.

Reklama

Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego zaplanowało na listopad szkolenie zatytułowane „4 kroki do kariery”. Trzydniowa seria spotkań – jedno trwa około trzech godzin, obejmuje zajęcia dotyczące zasad przygotowania CV, autoprezentacji, umiejętności komunikacyjnych. Ich głównym celem jest przygotowanie uczestników do spotkania z potencjalnym pracodawcą. Na UWr tego typu szkolenia prowadzone są od lat, to sposób na zwiększenie szans absolwentów uczelni na rynku pracy.

Zakres oferowanych szkoleń, warsztatów jest bardzo szeroki. Sporo ofert to zajęcia firmowane przez działające we Wrocławiu koncerny, m.in. Credit Suisse. Prowadzone, często w języku angielski, szkolenia to okazja na poznanie warunków pracy w tych firmach. Ale propozycje nie dotyczą tylko zaawansowanych technologii, czy zasad rozmów rekrutacyjnych. Jeszcze w listopadzie można wziąć udział w szkoleniu animatorów czasu wolnego, którzy pracują potem w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach.

Na Politechnice Wrocławskiej dodatkowe szkolenia i warsztaty organizują Biuro Karier, samorząd studencki, koła naukowe. Studenci kierunków ścisłych i technicznych mogą przebierać w ofertach staży i praktyk proponowanych przez duże wrocławskie firmy. Co miesiąc można wziąć udział także w specjalistycznych szkoleniach. W listopadzie Biuro Karier organizuje m.in. warsztaty zatytułowane „Jak zarobić na bloggerach?”.

Początek roku akademickiego to okres, w których nowych ludzi szukają studenckie koła naukowe. Udział w nich to także doskonała na doskonalenie kwalifikacji, zdobycie nowych umiejętności oraz szansa na znalezienie pracy. Np. członkowie zespołu PWR Racing Team trafiają do renomowanych koncernów samochodowych. Team jesienny nabór już zakończył, ale studenci Politechniki Wrocławskiej mogą się angażować w działania wielu innych zespołów studenckich.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl