wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Szkolenia dla uczonych: Jak opowiadać o swoich badaniach?
Szkolenia dla uczonych: Jak opowiadać o swoich badaniach?

Jednodniowe szkolenia z zakresu prezentacji wyników badań organizuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

Reklama

„Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak mówić o nauce w sposób jasny, oraz jak angażować i inspirować osoby niebędące naukowcami, w szczególności dziennikarzy i przedsiębiorców” – zapowiadają organizatorzy szkoleń, które planowane są w połowie lipca w Krakowie.

Uczestnicy poznają zasady tworzenia informacji prasowych, udzielania wywiadów telewizyjnych, prezentacji projektu lub badań przedstawicielom biznesu.

Szkolenia, prowadzone po angielsku, potrwają jeden dzień. Mogą w nich wziąć udział pracownicy naukowi zatrudnieni w polskiej jednostce naukowej, doktoranci oraz osoby, które uzyskały stopień naukowy doktora nie dawniej niż rok temu. Zapisy trwają do 28 czerwca 2015 r. za pośrednictwem internetowej bazy szkoleń Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zgłoszenia przejdą jeszcze formalne oceny.

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Fundacja zapewnia wyżywienie w trakcie szkolenia, nocleg bezpośrednio przed szkoleniem (dla osób będących spoza miasta, w którym odbywa się szkolenie lub jego okolic). Dojazd na własny koszt.

fnp/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl