wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studia wojskowe: rejestracja do 31 marca

Studia wojskowe od lat należą do najchętniej wybieranych. Na jedno miejsce przypada od kilkunastu do ponad trzydziestu kandydatów. W tym roku przyjętych zostanie 144 osób.

Studia są bezpłatne, podchorążowie mają zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie, co miesiąc otrzymują także uposażenie (od 1000 zł na pierwszym roku do 1750 zł na czwartym roku). Każdy z absolwentów wraz z nominacją na pierwszy stopień oficerski otrzymują przydział do jednostki – gwarancja pracy to dla wielu chętnych jeden z argumentów za wyborem studiów wojskowych.

Rekrutacja ma kilka etapów. Najpierw kandydat musi się zarejestrować w systemie rekrutacyjnym Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Ma na to czas najpóźniej do 31 marca.

Kolejne etapy – zaplanowane na początek lipca, to rozmowa rekrutacyjna i sprawdzian sprawności fizycznej. Na ich podstawie ustalona zostanie lista przyjętych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl