wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Szalona Noc na Uniwersytecie Przyrodniczym

Wykładem prof. Jana Miodka zatytułowanym „Potocyzacja zachowań komunikacyjnych współczesnych Polaków”, rozpocznie się w czwartek 27 lutego IV Szalona Studencka Noc Naukowa na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Tytuł wystąpienia znakomitego językoznawcy brzmi hermetycznie, ale kryje się za nim zjawisko powszechne – wulgaryzmy w codziennej polszczyźnie.

Także dalsza część całonocnej imprezy zapowiada się intrygująco. W programie są prezentacje kół naukowych, działań samorządu studenckiego oraz Działu Spraw Studenckich UP i Centrum Kształcenia na Odległość.

Wśród atrakcji są konkursy i gry, loteria z nagrodami, pokaz tańca i koncert zespołu The Modts. Całonocną imprezę zakończy dyskoteka z dj Oski za konsoletą.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym działa 46 kół naukowych, istnieje chór akademicki i Akademicki Klub Turystyczny oraz AZS.

Od lat na całym świecie uczelnię rozsławia Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok”, który tylko w 2013 roku był na występach w Iraku, Turcji, Kanadzie, Czechach i na Ukrainie. Wieczorami w holu Centrum Dydaktyczno-Naukowego trenują miłośnicy salsy z Klubu Tańca Towarzyskiego Menada.

Młodzi ludzie czas spędzają także w: Studenckiej Agencji Fotograficznej i Klubie Filmowo-Teatralnym „Na Grunwaldzkim”, a także na spotkaniach Klubu Gier Planszowych i  Klubu Studentów Niepełnosprawnych lub Klubu Erasmus Student. W sumie w studenckim ruchu naukowym uczestniczy ponad 900 osób.

IV Szalona Studencka Noc Naukowa w auli Centrum Dydaktyczno-Naukowego (pl. Grunwaldzki 24A) rozpocznie się w czwartek 27 lutego o godz. 17.45.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl