wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Święto Nauki Wrocławskiej i wręczenie dyplomów stypendystom SPS!
W tym roku akademickim Kapituły postanowiły przyznać w ramach sześciu kategorii stypendialnych 12 wyróżnień oraz 18 stypendiów w wysokości 2.000 zł. materiały organizatora
W tym roku akademickim Kapituły postanowiły przyznać w ramach sześciu kategorii stypendialnych 12 wyróżnień oraz 18 stypendiów w wysokości 2.000 zł.

15 listopada o godz. 16.30 w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Studenckiego Programu Stypendialnego – Stypendium dla doktorantów. Uroczystość odbędzie się podczas otwartego posiedzenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola zorganizowanego z okazji Święta Nauki Wrocławskiej.

Reklama

Kto dotychczas mógł się ubiegać o udział w Studenckim Programie Stypendialnym?

O stypendium w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego – realizowanego już od kilku lat we Wrocławiu – mogli się ubiegać min. doktoranci uczelni publicznych i niepublicznych oraz placówek naukowych, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinach wiedzy nawiązujących do zakresu działalności wielkich wrocławskich naukowców:

  • Ludwika Hirszfelda w zakresie nauk biologicznych i medycznych;
  • Hugona Steinhausa w zakresie nauk matematycznych;
  • Maxa Borna w zakresie nauk fizycznych i chemicznych;
  • Jerzego Grotowskiego w zakresie sztuki;
  • Wincentego Stysia w zakresie nauk społecznych i humanistycznych;
  • Jana Mozrzymasa w zakresie nauk interdyscyplinarnych.

Jak wyglądała tegoroczna edycja Studenckiego Programu Stypendialnego?

W tym roku akademickim Kapituły postanowiły przyznać w ramach sześciu kategorii stypendialnych 12 wyróżnień oraz 18 stypendiów w wysokości 2.000 zł. Wśród tegorocznych nagrodzonych jest siedmiu stypendystów z Uniwersytetu Wrocławskiego, pięciu z Politechniki Wrocławskiej, dwóch z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego oraz po jednej z Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śl., Uniwersytetu SWPS i Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. L. Hirszfelda.

Więcej o uroczystości organizowanej z okazji Święta Nauki Wrocławskiej TUTAJ

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl