wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sukcesy studentów Politechniki

Natalia Jankowiak, studentka Wydziału Chemicznego, zdobyła najwyższą nagrodę w konkursie „Atom dla nauki”, którego patronem i organizatorem jest koncern PGE EJ. Oceniane są w nim prace z zakresu nauk medycznych, ścisłych, technicznych, ale i humanistycznych, które podejmują temat związany z wykorzystaniem energetyki jądrowej. Wrocławianka została wyróżniona za pracę dotyczącą radiobiologii. W nagrodę otrzymała tysiąc zł oraz pojedzie na wycieczkę do szwedzkiej elektrowni jądrowej. W konkursie oceniano 101 prac w siedmiu kategoriach.

Sukces osiągnęła także drużyna Politechniki Wrocławskiej, która wzięła udział w zawodach The Freescale Cup. W rywalizacji automatycznych modeli samochodów w Żylinie na Słowacji wystartowało 18 zespołów z uczelni z Polski, Czech i Słowacji.

Wojciech Domski, Damian Trzeciak i Damian Łuczak zajęli drugie miejsce i zakwalifikowali się do ogólnoeuropejskich finałów, które odbędą się w Niemczech.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl